Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Marcel Kittel triumfuje w Warszawie (TV)

03.08.2015 Autor: Duda Justyna
Pierwszy etap 72. Tour de Pologne okazał się pomyślny dla Marcela Kittel, Niemca należącego do grupy Giant Alpecin. Michał Kwiatkowski zdobył miano Najlepszego Polaka.

Wczorajszy wyścig należał do bardzo emocjonujących. Przez długi czas w ucieczce znajdowali się Paweł Bernas należący do Reprezentacji Polski oraz Adrian Kurek z CCC Sprandi Polkowice oraz Matej Mohric należący do Cannondale – Garmin. Jednak w ostatnich rundach tempo okazało się za szybkie – najpierw z czołówki odpadł reprezentant Polski, później peleton wchłonął całą ucieczkę. Cały wyścig musiał rozegrać się w sprinterskim finiszu. Ostatecznie z niewielką przewagą nad swoimi rywalam pierwszy na mecie pojawił się Kittel, tuż za nim Caleb Ewan (Orica GreenEdge) i Niccolo Bonifazio (Lampre Merida)

– Właśnie w Polsce świętowałem moje pierwsze zwycięstwa w World Tourze, dziś wracam do tego samego kraju, na ten sam wyścig i jest to dla mnie szczególnie ważne. Zwłaszcza, że ostatni czas nie był łatwy i czekałem na ten wyścig. To był dobry etap dla sprinterów, choć końcówka była wymagająca. Wiele zespołów chciało ten finisz rozegrać dla siebie, więc muszę podziękować mojej drużynie, że udało nam się zostać z przodu do końca  – mówił Kittel.

Kittel został pierwszy liderem wyścigu i założył żółtą koszulkę klasyfikacji generalnej Skandia. Jest on również najlepszym sprinterem. Najaktywniejszym zawodnikiem Lotto okazał się Matej Mohoric (Team Cannondale – Garmin). Premię Górską Tauron zdobył Adrian Kurek z CCC Sprandi Polkowice.

Tytuł Najlepszego Polaka oraz nagrodę od LOTOS otrzymał Michał Kwiatkowski (Etixx Quickstep). – Mogę tylko pozytywnie myśleć o tym,  jak się będę czuł na następnych etapach, bo dzisiaj kibice dostarczali mi mnóstwo sił i energii. Dzięki temu na końcówce mogłem nie stracić cennych sekund, które tak liczą się do klasyfikacji generalnej. Dziś trzeba było uważać, żeby dobrze ustawić się w grupie, zwłaszcza przed podjazdem na ulicy Karowej, ale moje grupa bardzo mi pomogła i dzięki temu skończyłem etap na wysokiej pozycji – mówił mistrz świata.

Polacy w Klasyfikacji Generalnej plasują się następująco:

 1. Michał Kwiatkowski (Etixx Quickstep)
 2. Kamil Zieliński (Reprezentacja Polski)
 3. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice)
 4. Paweł Franczak (Reprezentacja Polski)
 5. Paweł Poljański (Tinkoff – Saxo)
 6. Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice)
 7. Tomasz Marczyński (Reprezentacja Polski)
 8. Michał Gołaś (Etixx – Quickstep)
 9. Maciej Bodnar (Tinkoff – Saxo)
 10. Dariusz Batek (Reprezentacja Polski)
 11. Marcin Białobłocki (Reprezentacja Polski)
 12. Przemysław Niemiec (Lampre Merida)
 13. Paweł Bernas (Reprezentacja Polski)

Dzisiaj odbędzie się drugi etap 72. Tour de Pologne z Częstochowy do Dąbrowy Górniczej o długości 146 kilometrów.

fot. M. Książkiewicz

 

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)