Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

OSP Stróżna najsprawniejszą jednostką gminy Bobowa (TV)

26.08.2015 Autor: Łukasz Augustyn
W minioną niedzielę 23 sierpnia br. na kompleksie sportowym przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wilczyskach odbyły się gminne zawody strażackie, organizowane co dwa lata przez Gminny Zarząd ZOSP RP.

Zmiana miejsca organizacji tegorocznych zmagań sportowo-pożarniczych podyktowana była faktem gruntownej modernizacji stadionu w Bobowej gdzie dotychczas były organizowane zawody. Tym razem strażakom z gminy Bobowa przyszło się zmierzyć z nowym torem przeszkód, który wyznaczony został wokół placu przy Szkole Podstawowej w Wilczyskach. Na trasie sztafety czekały zadania do wykonania m.in. podłączenie węża do prądownicy, skok przez płotek, przeskok przez rów, slalom, przejście po ławeczce, skok przez ściankę czy też bieg z linią gaśniczą. W drugiej części strażacy z jednostek OSP musieli się zmierzyć z zadaniem polegającym na jak najszybszym rozłożeniu zestawu pożarniczego. Składał się on z motopompy, węża ssawnego, rozdzielacza oraz węży. Druhowie musieli zbudować dwie linie gaśnicze za pomocą, których trzeba było przełamać punkt oraz strącić pachołki.

Nad przebiegiem zawodów czuwali sędziowie – strażacy zawodowi z Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach, którym przewodniczył sędzia główny mł. bryg. Dariusz Surmacz.

Na zakończenie odbyło się uroczyste podsumowanie, podczas którego drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy zaś najlepsze jednostki statuetki. Wręczenia dokonali burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, reprezentant PSP Gorlice Dariusz Surmacz, prezes zarządu powiatowego ZOSP RP dh Krzysztof Kosiba, prezes gminnego zarządu ZOSP RP dh Tomasz Tarasek, przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej Stanisław Tabiś oraz Przemysław Wszołek Sekretarz Wojewódzkiego Sądu ZOSP RP.

Na najwyższym miejscu podium stanęli druhowie z OSP Stróżna, którzy kolejny raz z rzędu osiągnęli najlepsze wyniki pośród wszystkich drużyn. Warto dodać, że będą oni reprezentować naszą gminę podczas zawodów powiatowych w Ropie, które odbędą się 6 września br. Gratulujemy zwycięzcom jak i wszystkim biorącym udział w tych zawodach.

Klasyfikacja końcowa zawodów sportowo-pożarniczych w Wilczyskach:
I miejsce OSP Stróżna
II miejsce OSP Sędziszowa
III miejsce OSP Bobowa
IV miejsce OSP Siedliska
V miejsce OSP Brzana
VI miejsce OSP Wilczyska
VII miejsce OSP Jankowa

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z zawodów!

fot. Klaudia Gorgosz

video
Więcej Video

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)