Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Radosna półkolonia w Sędziszowej

Autor: Łukasz Augustyn
W piątkowe przedpołudnie w Szkole Podstawowej w Sędziszowej odbyło się podsumowanie półkolonii letniej dla dzieci z terenu gminy Bobowa zorganizowanej przez Urząd Miejski w Bobowej i Krajową Izbę Rolniczą.

Letni wypoczynek dla dzieci, których rodzice prowadzą gospodarstwa rolnicze trwał od 3 do 14 sierpnia. Była to już trzecia edycja półkolonii, poprzednie zostały zorganizowane dwa lata temu w Brzanej i rok temu w Jankowej. W czasie tych 11 dni dla podopiecznych przygotowano wiele atrakcji, wśród nich: wycieczki, gry, zabawy, spotkania z ciekawymi osobami. Z oferty półkolonii mogło skorzystać około pięćdziesięciu uczestników z terenu całej gminy.

„Półkolonię organizowaliśmy w tym roku w Sędziszowej jednak swoim zasięgiem obejmuje dzieci z wszystkich miejscowości naszej gminy. Kwalifikacją podopiecznych zajmował się Ośrodek Pomocy Społecznej. Podstawowym warunkiem było to aby rodzice dziecka opłacali składkę KRUS. Koszt uczestnictwa wynosił 50zł, pozostałe środki około 300zł dopłacała Krajowa Rada Izb Rolniczych. Nasz samorząd zwraca uwagę na to by najmłodsi mieszkańcy gminy Bobowa mieli możliwość spędzić letni wypoczynek w ciekawy sposób. Nie tylko dzieci rolników. Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował dla innych dzieci, kolonię ze specjalnym programem socjo-terapeutycznym. Półkolonia jest wyjściem na przeciw najmłodszym, których rodzice zajęci byli pracami polowymi związanymi m.in. ze żniwami. Zorganizowane zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Zanim był ustalony termin to rodzice pytali już w ośrodku kiedy będzie półkolonia i wyrażali chęć zgłoszenia swoich dzieci na tą formę wypoczynku.” – skomentowała Zdzisława Iwaniec sekretarz Urzędu Miejskiego w Bobowej.

„Trzeba podkreślić, że dzieci tutaj bardzo miło spędzają czas. Rodzice posiadający gospodarstwo, wykonując prace polowe mają ten komfort psychiczny, że dzieci są tutaj bezpieczne. Przy okazji mogą wiele zobaczyć, nauczyć się a także zwiedzić okoliczne zabytki.” – dodał sołtys Siedlisk Zdzisław Górka

Słów zadowolenia nie kryje Kacper, mieszkaniec Jankowej, uczestnik półkolonii: „Było bardzo fajnie. Najbardziej podobało mi się jak byliśmy na basenie oraz w kopalni soli. Jak tylko będzie okazja za rok też wezmę udział. W czasie półkolonii wstawałem o 7.00 po czym szedłem po szkołę, spod której odjeżdżał autobus do Sędziszowej. Wszyscy koledzy i koleżanki są bardzo zadowoleni. Moi rodzie mają gospodarstwo rolne więc dobrze było tak wyjechać i trochę ich odciążyć.”

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy