Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 21 października 2021

Rozrywkowo w Wilczyskach

09.08.2015 || Kategorie: Imprezy, Społeczeństwo, Wilczyska || Autor: Łukasz Augustyn

W pierwszą niedzielę sierpnia na placu przy Zespole Szkolno Przedszkolnym w Wilczyskach odbył się wakacyjny festyn. Jak zawsze dobra organizacja oraz ciekawe atrakcje przyciągnęły mieszkańców, którzy bawili się do późnych godzin nocnych.

Jak widać na przestrzeni lat, organizacja tego typu przedsięwzięć w małych miejscowościach zachęca mieszkańców do wspólnej integracji.  Impreza plenerowa odbyła się przy Domu Ludowym i Szkole Podstawowej w Wilczyskach. Oczywiście nie zabrakło atrakcji dla dzieci i dorosłych. O tradycyjną gastronomię dla przybyłych gości zadbało Koło Gospodyń z Wilczysk zaś zabawa taneczna możliwa była dzięki grze zespołu „Jaguar”.

„Festyn jest organizowany co roku. Były gry i atrakcje dla dzieci, a potem zabawa taneczna.  Chodzi o to, aby w sołectwie się coś działo, żeby ludzie mieli możliwość zabawy i rozrywki.  Jak co roku organizatorem jest rada sołecka, OSP, KGW oraz dyrekcja szkoły.  Padał deszcz, ale frekwencja dopisała. Głównie skupiliśmy się na zabawie. Kiedy orkiestra zaczęła przygrywać to przyszło bardzo dużo młodych ludzi.  Bawili się wyśmienicie.” – skomentował Tomasz Tarasek sołtys Wilczysk.

fot. Klaudia Gorgosz