Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Już jutro Krynica stanie się polskim Davos! O czym będą dyskutować na forum?

Autor: Mateusz Książkiewicz
Za kilkanaście godzin w pobliskiej nam Krynicy wystartuje XXV Forum Ekonomiczne. To właśnie do polskiego, górskiego miasteczka zjadą światowi giganci by rozmawiać między innymi na temat "Jak zbudować silną Europę? Strategie dla przyszłości", które jest mottem jubileuszowego forum.

– Dzisiaj z całą odpowiedzialnością Krynicę można nazwać polskim Davos – mówi prof. nadzw. dr Józef Kozioł pracownik naukowy Wszechnicy Polskiej Szkoły Wyższej w Warszawie, który przygotowywał pierwsze wystąpienie ówczesnego prezydenta Rzeczypospolitej gen. Wojciecha Jaruzelskiego na Forum Ekonomiczne w 1990 roku. – Można bardzo bogato ilustrować tematykę, która jest przedmiotem polskiego Davos czyli forum krynickiego i co najważniejsze, że jest to nacechowane ogromną tolerancją nawet dla bardzo kontrowersyjnych poglądów. Zderzenie poglądów jest zderzeniem argumentów – merytorycznych treści.

Za sprawą XXV Forum Ekonomicznego w ciągu trzech dni zawita do Krynicy Zdroju kilka tysięcy osób świata biznesu i polityki. Podczas kilkuset paneli dyskusyjnych, prezentacji raportów, bloków tematycznych będą mogli wymienić się swoimi doświadczeniami. Tematem przewodnim wszystkich konferencji będzie bezpieczeństwo nawiązując do wyzwań przed jakim stoi Stary Kontynent w obliczu zagrożeń zewnętrznych i braku stabilności polityczno-gospodarczej wewnątrz Unii Europejskiej. Problemy bezpieczeństwa energetycznego, unijnej polityki klimatycznej i jej wpływu na gospodarkę unijną, odnawialnych źródeł energii, a także projekty infrastruktury przesyłowej i magazynującej będą stanowiły najważniejsze punkty ścieżki energetycznej.

Głównym Partnerem Forum Ekonomicznego jest Województwo Małopolskie.

prof. nadzw. dr Józef Kozioł polski ekonomista i polityk wywodzący się z Szalowej. Obecnie pracownik naukowy Wszechnicy Polskiej Szkoły Wyższej w Warszawie. Członek Rady Nadzorczej Banku Ochrony Środowiska S.A., który tworzył bowiem z zawodu jest bankowcem. Dodatkowo pełni funkcję członka rady głównej w Business Center Club. Za czasów III Rzeczpospolitej był ministrem stanu kancelarii prezydenta. Za swoją największą dumę uważa swoją rodzinę, a zwłaszcza wnuki. 

fot. Mateusz Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy