Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Pośród prezesów wielkich spółek i znanych polityków (TV)

Autor: Duda Justyna
Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdroju to nie tylko idealne miejsce dla prezesów wielkich spółek i znanych polityków. To także dobra okazja do dyskusji władz samorządowych, które przejeżdżając do polskiego Davos mają okazję by poszukać rozwiązań sprzyjających rozwojowi regionu.

Wśród obecnych samorządowców z naszego terenu nie mogło zabraknąć Wacława Ligęzy, burmistrza Bobowej. Uczestniczył on w dwóch panelach dotyczących partnerstwa publiczno-prywatnego oraz na temat polskiej gospodarki, biznesu i polityki, którego panelistą była poseł Beata Szydło, wiceprezes PiS a zarazem kandydatka na fotel premiera.

Na Forum można przede wszystkim dowiedzieć się czego ciekawego dlatego już któryś rok staram się tutaj uczestniczyć oraz w miarę możliwości wybierać te panele, które są dla nas jako samorządu najbardziej przydatne i interesujące – komentuje dla naszego Portalu Wacław Ligęza burmistrz Bobowej. – Miałem okazję wysłuchać panelu na temat przedsiębiorczości, bo ten temat jest bardzo obszerny. Tym bardziej w kontekście tego, co my staramy się robić w naszym samorządzie, organizując strefę aktywności gospodarczej, podejmując dobrą, bliską współpracę z przedsiębiorcami. Staramy się im stworzyć jak najlepsze warunki, bo przecież to oni dają dynamikę rozwoju danej gminy i to dzięki nim nasza gmina i miasto Bobowa tak pięknie się zmienia. Stąd też chciałem wysłuchać ekspertów i wykorzystać rozwiązania, które mogłyby się sprawdzić na naszym gruncie. Drugi panel dotyczył innowacyjności w samorządzie. Może nie było to takie ciekawe, ale kwestia partnerstwa publiczno-prywatnego, która u nas funkcjonuje od wielu lat, nawet w państwach zachodnich nie została wdrożona. Jest to duża szansa, bo w momencie kiedy skończą się środki unijne, z tej formy współpracy będzie można skorzystać. Korzyści mogą być tutaj obopólne.

 

fot. Mateusz Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy