Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Tu na razie jest ściernisko ale będzie…

Autor: Łukasz Augustyn
Podczas ostatniej XII Sesji Rady Miejskiej radni wyrazili jednogłośną zgodę na ustanowienie specjalnej strefy ekonomicznej pod nazwą "Krakowski Park Technologiczny" na terenie gminy Bobowa. Jak wyglądają szczegóły? Ilu inwestorów jest zainteresowanych terenami w Bobowej?

Bieżący stan projektu w ramach, którego miałaby powstać strefa skomentował dla naszego portalu Witold Kochan, wiceprezes zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego: – Pan burmistrz Bobowej wspólnie z Agencją Nieruchomości Rolnych z siedzibą w Rzeszowie przygotowali bardzo interesujący obszar z punktu widzenia wymagań strefowych. Obszar 12 hektarów będzie uzbrojony, rozmowy trwają. Krakowski Park Technologiczny planuje skierować kolejny wniosek o rozszerzenie naszego obszaru specjalnej strefy ekonomicznej na jesień tego roku. Wśród tych terenów, które planujemy włączyć jest 12 hektarów w Bobowej, pięknie położonych – blisko obwodnicy oraz bocznicy kolejowej. Więc rokowanie w tej sprawie są bardzo dobre. Każdy taki obszar, dobrze przygotowany, położony przy dobrej infrastrukturze drogowej, mam tu na myśli drogę wojewódzką jest znakomitą sposobność dla nowych firm, dla nowych miejsc pracy. Gratulacje dla Pana burmistrza z Bobowej za podjęcie inicjatywy, mam nadzieje, że wspólnie uda się nam to osiągnąć. Proces rozszerzenia trwa około roku od momentu złożenia wniosku. Burmistrz Ligęza jest jednym samorządowcem z powiatu gorlickiego, który ma tak dobrze przygotowany projekt.

Starania o powstanie strefy ekonomicznej w Bobowej prowadzi od kilku miesięcy burmistrz Wacław Ligęza. Aby wzmocnić atrakcyjność terenu na którym będą mogły powstać przedsiębiorstwa podjęto decyzje o włączeniu obszaru pod Krakowski Park Technologiczny.

O korzyściach płynących z tego rozwiązania opowiada włodarz gminy Bobowa: – Plusem tego niewątpliwie jest to, że stwarza się wtedy szansa na wzmocnienie atrakcyjności terenów, które będą przygotowane pod potencjalnych inwestorów. Przedsiębiorcy zgłaszający się do Krakowskiego Parku Technologicznego z prośbą o wskazanie terenów czy gruntów pod działalność gospodarczą dostaną wskazówkę, że może udać się tutaj, do Bobowej. Oprócz tego, że my będziemy zachęcać, promować, reklamować te miejsca tutaj o powierzchni około 12 ha, to jeszcze dodatkowo instytucja w Krakowie będzie nam w tym pomagać. Ponadto będzie to specjalna strefa ekonomiczna tym samym potencjalni inwestorzy będą mogli liczyć na ulgi w podatkach.  Na dzień dzisiejszy jest przynajmniej kilku inwestorów, którzy wyrażają zainteresowanie.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy