Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Uzdrawiała z pieniędzy starsze osoby !

Autor: Łukasz Augustyn
Pomysłowość oszustów nie zna granic. Jak również nieuwaga i naiwność osób, które tym osobą ulegają. Dobrze, że znajdują się osoby, które potrafią zweryfikować osoby nieuczciwe i udaremnić ich niecne plany. Mimo to osoby oszukane pomimo zatrzymania takiej osoby rzadko, kiedy mogą liczyć na rekompensatę szkód oraz poniesionych ubytków na zdrowiu.

 

Policjanci z Wieliczki zatrzymali 56-letnią kobietę, która udając uzdrowicielkę okradała starsze i schorowane osoby. Wszystko wskazuje na to, że poszkodowanych może być nawet kilkadziesiąt osób w całej Polsce a pokrzywdzeni mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, ze padli ofiara oszustki.

Policjanci apelują  o zgłaszanie się kolejnych pokrzywdzonych. W ostatnich miesiącach w różnych miejscowościach Małopolski doszło do nietypowych kradzieży.

Ofiarami za każdym razem były osoby starsze i schorowane. Za każdym razem sprawczynią kradzieży była ok. 60- letnia kobieta, która przedstawiała się jako uzdrowicielka. Kobieta ubrana w charakterystyczny jasny, płócienny kapelusz pojawiała się w danej miejscowości, najczęściej na wsi i rozpytywała  mieszkańców o osoby starsze samotnie mieszkające, schorowane. Mówiła, że jest z Medjugorie i ma moc uzdrawiania. Kiedy już trafiała do danego domu, gdzie ktoś oczekiwał pomocy rozpoczynała „odprawianie czarów”.

Złodziejka zwykle rozpoczynała  od modlitwy do świętych obrazów, przelewania wody itp. Następnie, gdy już uśpiła czujność domowników, polecała  im przynieść cała gotówkę i kosztowności (srebra, złoto itp.), które następnie zawijała w ręcznik, prześcieradło czy ubrania a następnie chowała w jakimś  miejscu  w mieszkaniu,  do którego nikt nie mógł zaglądać przez kilka miesięcy, a  wszystko po to, aby dobra materialne  się rozmnożyły….. Oczywiście żadnych pieniędzy tam nie było, bo sprytna złodziejka wychodząc z danego domu  zabierała je ze sobą.

W ostatnich dniach wieliccy policjanci zatrzymali podejrzewaną kobietę. Zebrany w prowadzonym postępowaniu materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jej zarzutów.

Z analizy materiałów zebranych przez policjantów wynika, że przestępstwa popełnione  przez tę kobietę  mogły mieć miejsce na terenie całej Polski. Osób pokrzywdzonych mogą być dziesiątki . Nie wszyscy pokrzywdzeni jednak zdają sobie z tego sprawę, że mieli kontakt nie z uzdrowicielem a zwykłą przestępczynią, czekając, aż schowane pieniądze cudownie rozmnożą się….

Dlatego też Policja apeluje do wszystkich osób, które zostały w ten sposób okradzione o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wieliczce pod  nr tel. /12/  28 91 211  lub 997

Rysopis sprawczyni:

Kobieta w wieku 56 lat, wzrost 160 cm , ciemnej karnacji, ubrana w charakterystyczny jasny materiałowy kapelusz, w sukienkę lub bluzkę w jasnym kolorze. Za każdym razem miała przy sobie torbę w kolorze łososiowym przewieszoną przez ramię.  Kobieta płynnie posługiwała się językiem polskim.

źródło/ fot. KP Gorlice

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy