Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

W Bobowej nastał czas na wolontariat! (TV)

Autor: Łukasz Augustyn
Pod koniec ubiegłego tygodnia, 25 września br. w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej odbyła się inauguracja klasy wolontariatu, która jest drugą taką grupą w całym powiecie gorlickim.

Już od dłuższego czasu w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej działo koło wolontariatu skupiające osoby młode chcące bezinteresownie pomagać innym. Członkowie koła uczestniczyli w wielu akcjach charytatywnych jakie odbywały się w naszym regionie, wśród nich np.: spartakiada osób niepełnosprawnych, kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pomoc osobom starszym w Ośrodkach Pomocy Społecznej czy też hospicjach. Bobowska szkoła jest już drugą szkołą średnią w powiecie gorlickim gdzie utworzona została klasa wolontariacka w ramach projektu „ Czas na wolontariat”. W miniony piątek w budynku ZSZ odbyło się spotkanie inauguracyjne, podczas którego obecna dyrekcja szkoły, twórcy stowarzyszenia Homini z Kwiatonowic, grono pedagogiczne, uczniowie oraz ich rodzice.

Głównym celem spotkania było przybliżenie zebranym czym tak naprawdę zajmuje się wolontariat, jaki jest jego cel, z czym młode osoby będą mieć do czynienia oraz jakie bariery na nich czekają.  Spotkanie poprowadzili dr Renata Filipowicz prezes Kwiatonowickiego Stowarzyszenia Homini, Barbara Wołkowicz dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej, Agnieszka Wypych kierownik OPS w Bobowej, Justyna Lenard kierownik projektu a także Wojciech Szafraniec opiekun wolontariatu w ZSZ Bobowa.

Inaugurację poprzedził szereg spotkań z osobami starszymi, którym uczniowie próbowali pomóc. Odbywały się także warsztaty z kierownikiem projektu na temat: czym jest wolontariat, jak sobie radzić z pewnymi kwestiami. Klasa wolontariacka liczyć będzie łącznie 19 uczniów, którym celem będzie m.in. odwiedzanie osób starszych, niejednokrotnie samotnych.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy