Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wyjazd szkoleniowy nauczycieli z ZSZ Bobowa do Fakro

Autor: Łukasz Augustyn
W związku z podjęciem przez Zespół Szkół Zawodowych w Bobowej współpracy z nowosądecką firmą FAKRO, której efektem jest objęcie szczególnym patronatem klasy kształcącej w zawodzie dekarz, grupa nauczycieli ZSZ wzięła udział  w zorganizowanym wyjeździe szkoleniowo-rekreacyjnym.

Celem czterodniowej wizyty było bliższe poznanie firmy FAKRO,  jej potencjału produkcyjnego, kierunków rozwoju i obecnej pozycji na rynku producentów okien dachowych. Nauczyciele mieli możliwość poznania działania firmy w zakresie kształcenia przyszłych dekarzy, również w szkołach objętych patronatem.

Właściciel firmy dużą wagę przykłada do edukacji społeczeństwa w zakresie ekonomii, przedsiębiorczości i  patriotyzmu gospodarczego – mówi Janusz Średniawa, nauczyciel w ZSZ Bobowa. – – Efektem tego jest funkcjonowanie w strukturach firmy tzw. Akademii Przedsiębiorczości, skierowanej szczególnie do osób młodych. Firma posiada również bogatą i dobrze wyposażoną bazę rekreacyjno- wypoczynkową, o czym mogli się przekonać osobiście delegaci z bobowskiej szkoły. Wszystko to jest gwarancją wysokiego poziomu kształcenia zawodowego i dużej pomocy szkołom objętym współpracą. Uczniowie mogą liczyć na ciekawe, połączone z różnymi atrakcjami, formy doskonalenia w zawodzie.

Już niebawem planowany jest pierwszy wyjazd zapoznawczo-szkoleniowy dla nowo utworzonej klasy dekarzy do siedziby firmy w Nowym Sączu.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy