Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zbieraj paragony i wygrywaj cenne nagrody !

Autor: Katarzyna Mierzwa
Już 1 października 2015 r. rusza nowatorska w naszym kraju loteria – zainicjowana przez Ministerstwo Finansów – Narodowa Loteria Paragonowa. Ma zachęcać do wydawania i brania paragonów fiskalnych i tym samym uświadomić Polakom, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym.
paragon

Loteria ta ma bardzo proste zasady. Wystarczy zrobić zakupy za minimum 10 zł i zarejestrować się na stronie internetowej loterii. Wszyscy, którzy spełnią te dwa warunki, wezmą udział w losowaniu cennych nagród, w tym samochodów, tabletów i laptopów. Loteria to kolejna z akcji edukacyjnych Ministerstwa Finansów. Aby wziąć w niej udział trzeba być pełnoletnim.

Wiceminister finansów, pełnomocnik rządu ds. informacji i edukacji finansowej Izabela Leszczyna tłumaczy, że ta loteria, przez swoją nazwę ma uświadomić Polakom, że wszyscy razem bierzemy udział w obrocie gospodarczym i także od nas zależy, na jak wysokim poziomie będzie się on znajdował. „Loteria ma przekonać Polaków, że codzienne wydawanie i branie prawidłowych paragonów fiskalnych podczas zakupów, w restauracji, barze czy u fryzjera ma znaczenie nie tylko przy dochodzeniu praw przez klientów w sytuacjach problemowych, ale także dla uczciwej konkurencji i stanu wspólnego budżetu.” – podkreśla Pani Izabela.

Statystyki pokazują, że tylko 7 % z nas przy zakupie towarów i zaledwie 5 % przy zakupie usług upomina się o paragon. Jest to drastycznie niska liczba. Loteria została zainspirowana doświadczeniami innych krajów, które wcześniej zorganizowały narodową loterię, np. Słowacji czy Portugalii. Pokazują one, że obywatele podchodzą do tego pomysłu z życzliwym zainteresowaniem.

Na tych, którzy biorą paragony czekają atrakcyjne nagrody. Są to nowoczesne laptopy i tablety, raz w miesiącu samochód Opel Astra, a raz na kwartał – Opel Insignia. Liczymy na duże zainteresowanie loterią. Życzymy wszystkim uczestnikom Narodowej Loterii Paragonowej powodzenia!

Paragony do loterii można zgłaszać pod tym adresem loteriaparagonowa.gov.pl

Ważne informacje:

 • Zgłoszenia do loterii przyjmowane są od 1.10.2015 r. do 30.09.2016 r.
 • W loterii można zgłosić dowolną ilość paragonów fiskalnych.
 • Paragon musi być zgłoszony do loterii w miesiącu zakupu.
 • Faktury, rachunki i paragony niefiskalne nie biorą udziału w loterii.
 • Losowania można obejrzeć w TVP Regionalna lub w zakładce „Losowania”.
 • Aby wziąć udział w losowaniu nagrody specjalnej – Opla Insigni, należy w czasie określonym w regulaminie dokonać zakupu za minimum 10 zł w premiowanej branży.
 • Premiowana branża zmienia się co 3 miesiące.
 • Organizator kontaktuje się ze zwycięzcami drogą telefoniczną lub za pomocą e-maila.
 • Loteria skierowana jest do osób, które ukończyły 18 lat.
 • Hasłem do Twojego konta jest pierwszy numer zgłoszenia otrzymany po zarejestrowaniu pierwszego paragonu.
 • Szczegółowe informacje dostępne są w Regulaminie ».

image_gallery

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy