Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Konferencja PiS. Kto kim zostanie? Jakie mają plany? (TV)

29.10.2015 Autor: Łukasz Augustyn
Z racji wysokiego wyniku uzyskanego Wyborach Parlamentarnych przez Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości w naszym regionie, w dniu dzisiejszym, w Nowym Sączu odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez senatora Stanisława Koguta i nowo wybranych posłów tejże partii.

Na spotkanie zaproszeni zostali dziennikarze z lokalnych, jak i ogólnopolskich mediów. Głównym motywem konferencji były podziękowania każdego z kandydatów. Przy stole znaleźli się senatorowie Stanisław Kogut, Jan Hamerski oraz posłowie: Arkadiusz Mularczyk, Wiesław Janczyk, Jan Duda, Edward Siarka i Anna Paluch. Nieobecni byli: Barbara Bartuś z powodu wyjazdu za granicę oraz Piotr Naimski i Józef Leśniak, którzy obecnie przebywają w Warszawie.

Jako pierwszy głos zabrał senator Stanisław Kogut, który dokonał powitania wszystkich zebranych na spotkaniu a także podsumował kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 14. Następnie głos zabierali posłowie, którzy wstępnie nakreślili swoje działania wobec naszego regionu. Głównym tematem, który przewijał się przez usta mówców było: skrócenie wieku emerytalnego, podwyższenie kwoty wolnej od podatku, poprawa połączeń komunikacyjnych w Małopolsce, a w szczególności drogi szybkiego ruchu Brzesko – Nowy Sącz oraz połączeń kolejowych Kraków – Podłęże – Piekiełko. Nie pominięto również kwestii przywrócenia Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, Sanepidu oraz dyspozytorni Pogotowia Ratunkowego. Wszyscy posłowie zgodnie potwierdzali, że działania w tych sprawach trzeba jak najszybciej wcielić w życie.

Nowymi twarzami w Polskim rządzie będą: poseł Jan Duda oraz senator Jan Hamerski. Jak deklarowali posłowie, nie będzie podziału również miedzy Sądecczyzną a Podhalem, ponieważ wiele inicjatyw łączy te dwa regiony i trzeba razem współpracować, aby odbudować to co zniszczyły rządy Platformy Obywatelskiej.

Oprócz tematów dotyczących Małopolski nie zabrakło również pytań i odpowiedzi o klub PiS oraz ewentualne zmiany personalne na różnych stanowiskach w partii. Potwierdzona została informacja, że kandydatem na premiera pozostaje Beata Szydło natomiast Piotra Naimskiego czeka nominacja na stanowisko ministra energetyki. W stosunku do innych posłów nie zapadły jeszcze decyzje, kto mógłby objąć dane stanowiska. Jak podkreślił senator Stanisław Kogut musimy być cierpliwi, ponieważ decyzje o tym zapadają w Warszawie.

 

video
Więcej Video

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)