Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Konferencja PiS. Kto kim zostanie? Jakie mają plany? (TV)

29.10.2015 Autor: Łukasz Augustyn
Z racji wysokiego wyniku uzyskanego Wyborach Parlamentarnych przez Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości w naszym regionie, w dniu dzisiejszym, w Nowym Sączu odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez senatora Stanisława Koguta i nowo wybranych posłów tejże partii.

Na spotkanie zaproszeni zostali dziennikarze z lokalnych, jak i ogólnopolskich mediów. Głównym motywem konferencji były podziękowania każdego z kandydatów. Przy stole znaleźli się senatorowie Stanisław Kogut, Jan Hamerski oraz posłowie: Arkadiusz Mularczyk, Wiesław Janczyk, Jan Duda, Edward Siarka i Anna Paluch. Nieobecni byli: Barbara Bartuś z powodu wyjazdu za granicę oraz Piotr Naimski i Józef Leśniak, którzy obecnie przebywają w Warszawie.

Jako pierwszy głos zabrał senator Stanisław Kogut, który dokonał powitania wszystkich zebranych na spotkaniu a także podsumował kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 14. Następnie głos zabierali posłowie, którzy wstępnie nakreślili swoje działania wobec naszego regionu. Głównym tematem, który przewijał się przez usta mówców było: skrócenie wieku emerytalnego, podwyższenie kwoty wolnej od podatku, poprawa połączeń komunikacyjnych w Małopolsce, a w szczególności drogi szybkiego ruchu Brzesko – Nowy Sącz oraz połączeń kolejowych Kraków – Podłęże – Piekiełko. Nie pominięto również kwestii przywrócenia Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, Sanepidu oraz dyspozytorni Pogotowia Ratunkowego. Wszyscy posłowie zgodnie potwierdzali, że działania w tych sprawach trzeba jak najszybciej wcielić w życie.

Nowymi twarzami w Polskim rządzie będą: poseł Jan Duda oraz senator Jan Hamerski. Jak deklarowali posłowie, nie będzie podziału również miedzy Sądecczyzną a Podhalem, ponieważ wiele inicjatyw łączy te dwa regiony i trzeba razem współpracować, aby odbudować to co zniszczyły rządy Platformy Obywatelskiej.

Oprócz tematów dotyczących Małopolski nie zabrakło również pytań i odpowiedzi o klub PiS oraz ewentualne zmiany personalne na różnych stanowiskach w partii. Potwierdzona została informacja, że kandydatem na premiera pozostaje Beata Szydło natomiast Piotra Naimskiego czeka nominacja na stanowisko ministra energetyki. W stosunku do innych posłów nie zapadły jeszcze decyzje, kto mógłby objąć dane stanowiska. Jak podkreślił senator Stanisław Kogut musimy być cierpliwi, ponieważ decyzje o tym zapadają w Warszawie.

 

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)