Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nowe nieoznakowane radiowozy dla Policji

Autor: Łukasz Augustyn
Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie zakupiła nowe nieoznakowane radiowozy o wartości blisko 5 milionów złotych. Cała flota małolitrażowych HYUNDAI zaplanowana jest na połowę grudnie, zaś pierwsze egzemplarze są już w użyciu.

Zakup samochodów był możliwy dzięki środkom pochodzącym z budżetu Policji, samorządów lokalnych oraz środków unijnych. Niewątpliwie stanowić będą duże wzmocnienie sprzętowe dla małopolskiej Policji w działaniach realizowanych na rzecz społeczeństwa, a dotyczących bezpieczeństwa. Doposażenia Policji w nowe radiowozy ma również szczególne znaczenie w obliczu zbliżających się Dni Młodzieży w Małopolsce w 2016 roku.

Na drodze otwartego przetargu, zdecydowano o zakupie samochodów nieoznakowanych osobowych marki HYUNDAI i20 z silnikiem benzynowym o pojemności 1248 cm sześciennych i mocy 75 KM. Koszt jednego pojazdu wynosi 41,263,64 zł. Wartość całej inwestycji to blisko 5 milionów złotych, a zakup zrealizuje firma GRUPA PGD sp. z.o.o.

Małolitrażowe, ekonomiczne samochody nieoznakowane wspomogą w znaczącym stopniu pracę pionów kryminalnych i wywiadowczych na teranie całej małopolski. To już kolejna w tym roku partia pojazdów zakupionych przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Obecnie zakupione samochody są przygotowywane do użycia i przechodzą specyficzne zmiany pod kątem policyjnym.

Dostawa całej floty do magazynu wydziału transportu krakowskiej komendy wojewódzkiej ma finalnie nastąpić do dnia 11.12.2015 r.

źródło i fot. KWP w Krakowie

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy