Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nowoczesna terapia EEG BIOFEEDBACK w Gorlicach

Autor: Łukasz Augustyn
Niepubliczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „ECHO” w Gorlicach zaprasza dzieci i dorosłych na terapię EEG BIOFEEDBACK, która prowadzona będzie w siedzibie poradni w Gorlicach ul. 3 maja 10 (Kamienica Victoria II piętro).

W zależności od założonego przez Klienta celu terapii wymagany będzie udział w określonej liczbie spotkań treningowych gwarantujących jego osiągnięcie. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem i profesjonalnie wyszkoloną kadrą.

Informacje i zapisy tel. 502 469 633.

Dzieciom i młodzieży pragnącym polepszyć swoje wyniki w nauce oraz cierpiącymi m.in.na:

Dorosłym funkcjonującym w nadmiernym stresie oraz osobom cierpiącym m.in. na:

Ponadto wpływa pozytywnie na: integrację sensoryczną, zaburzenia rozwoju mowy, płynność czytania, czytanie ze zrozumieniem, słuchanie ze zrozumieniem, pamięć wzrokową, pamięć słuchową, orientację przestrzenną, deficyty uwagi, impulsywność, brak motywacji, nadruchliwość i spowolnienie, sprawność manualną (motoryka mała), sprawność ruchową. Polecana również dla sportowców.

Co to jest?

Dostarczanie trenującemu informacji zwrotnej o zmianach parametrów fizjologicznych organizmu.

Czy jest bezpieczny?

Jest metodą nieinwazyjną, a elektrody na głowie trenującego służą tylko do pomiaru i nie są do nich podawane żadne impulsy elektryczne. Podczas i po cyklu treningowym nie podaje się żadnych środków farmakologicznych. Żele i pasty do przyklejania elektrod nie powodują alergii.

Jak długo trwa terapia?

Czas trwania terapii zależy od rodzaju i stopnia nasilenia zaburzenia, a także wsparcia ze strony rodziny, rówieśników. Trening EEG Biofeedback trwa od 3 do 12 miesięcy, czyli od 30 do 120 sesji treningowych (2x w tygodniu).

Kiedy pierwsze efekty?

Zauważalne są po miesiącu (10-12 sesjach treningowych), a są to m.in.: poprawa jakości snu, poprawa jakości pisma (motoryka). Po każdej sesji występuje krótkotrwała (do 2godz.) zmiana: wyciszenie, zaśnięcie, ożywienie, rozpogodzenie itp. – zależnie od celu treningu.

Czy można całkowicie wyleczyć zaburzenia rozwojowe?

Zaburzenia rozwojowe układu nerwowego: ADHD, dysleksja, autyzm. Asperger, MPDz. Wszystkie terapie, w tym EEG Biofeedback, służą poprawie funkcjonowania osoby dotkniętej tymi zaburzeniami. EEG Biofeedback nie może usunąć przyczyn zaburzeń.

Serdecznie zapraszamy !!!

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „ECHO” w Gorlicach ul. 3 Maja  10
tel. 502 469 633

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy