Marcin Wąs - II tura wyborów Burmistrza Bobowej

Pechowa sobota dla juniorów z Bobowej

W sobotni poranek, 24 października br. KS Bobowa rozegrała mecz 11-kolejki pierwszej ligi okręgowej. Bobowianie przegrali na wyjeździe z KS Helena Nowy Sącz wynikiem 0:6 i była to niestety ich szósta już ligowa porażka.

Drużyna trenera Krzysztofa Flądry jak dotąd żadnego meczu. Od rozpoczęcia sezonu po 10 kolejkach nasi juniorzy strzelili tylko 6 goli, stracili aż 29.

Piłkarze z Nowego Sącza byli sporym wyzwaniem dla bobowskiej ekipy. Cały mecz toczył się głównie pod ich dyktando, a KS Bobowa już od pierwszych minut prezentowała się wyraźnie gorzej. Gospodarze szybko chcieli objąć prowadzenie, a potem kontrolować przebieg spotkania. W 10 minucie meczu dobrze rozegrany kontratak zakończył się golem dla liderów grupy, a 5 minut później zawodnicy KS Heleny poszli za ciosem trafiając gola na 2:0. Dwa stracone gole podłamały Bobowian, którzy do końca pierwszej części nie zagrozili bramce rywali.

Po zmianie stron to KS Helena dalej dominowała. Potwierdziła to bramka w 50 minucie, przez co tempo po trzecim golu gospodarzy znacznie się zwiększyło. Agresywniej grał również zespół prowadzony przez Krzysztofa Flądro, co spotkało się z rzutem karnym podyktowanym w 60 min dla gospodarzy. Jedenastkę pewnie wykonał bramkarz z Nowego Sącza podwyższając tym samym wynik na 4:0. Dwie ostatnie bramki padły w 85 minucie. Tym samym licznik bramek zatrzymał się na 6:0 dla KS Heleny Nowy Sącz.

– Trudno komentować takie spotkanie. Czujemy rozgoryczenie i nadal siedzą w nas emocje po tym meczu. Pretensje możemy mieć tylko do siebie. Zabrakło nam skuteczności i spokoju w polu karnym. Straciliśmy kolejne punkty i jesteśmy bardzo źli na tę sytuację – nie kryje trener KS Bobowej Krzysztof Flądro.

Żółtą kartkę podczas meczu otrzymał Dawid Gerlak.