Pierwsze spotkanie i pierwsze zwycięstwo dla bobowskich siatkarek

Autor: Łukasz Augustyn
Wczoraj, 2 października br. na hali sportowej w Siedliskach odbyła się inauguracja sezonu siatkarskiego 2015/2016 III ligi kobiet. W pierwszym meczu naprzeciw siebie stanęły siatkarki z MKS Podkarpacie Bobowa oraz SMS Aktywni Raba Wyżna.

Spotkanie rozpoczynające sezon jest dla każdego zespołu niewiadomą jak poradzą sobie zawodniczki po dłuższej przerwie. Pewnego rodzaju zaskoczeniem może być nowy skład bobowskiego MKS-u, a to za sprawą kilu nowych osób w szeregach drużyny. Ze względu na odbywający się w Bobowej Międzynarodowy Festiwal Koronki Klockowej mecz trzeba było rozegrać w sąsiedniej miejscowości – Siedliskach. Spotkanie jak na rozpoczęcie sezonu było bardzo emocjonujące, czego dowodem były przeciągające się sety. Zawodniczki walczyły o każdy punkt po obu stronach siatki. Nowy sezon, pierwsze spotkanie i mocno zmodyfikowany zespół bobowskich siatkarek jest miłym zaskoczeniem. Dobra gra w polu, atmosfera w zespole oraz zgranie przełożyły się na zwycięstwo wynikiem 3: 1 dla naszych siatkarek.

Już dziś zapraszamy wszystkich miłośników piłki siatkowej na kolejne emocjonujące mecze. Warto kibicować oraz wspierać nasz zespół. Więcej informacji na temat następnych spotkań znajdziecie państwo w naszym portalu, w zakładce wydarzenia. Regionalny Portal Informacyjny bobowa24.pl jest patronem medialnym MKS Podkarpacie Bobowa.

„ Cieszę się, że dziewczyny zagrały w miarę poprawnie, i wiem że stać je na więcej. Nie było momentów gdzie by gra była słaba. Jak na pierwsze spotkanie dziewczyny zagrały na poziomie swoich możliwości i myślę, że ten sezon będzie ciekawy. Goście, których dzisiaj podejmowaliśmy to zespół, który wszedł do III ligi z pierwszego miejsca, mają dobrą siatkarkę leworęczną. Spotkanie było wyrównane i wyniki falowały, ale na koniec to my okazaliśmy się lepsi.” – skomentował wczorajszy mecz Adam Urbanek Trener MKS Podkarpacie Bobowa.