Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Pierwszy śnieg na drogach testem dla kierowców

Autor: Łukasz Augustyn
To jeszcze nie zima ale pierwsze opady śniegu już za nami. Okres jesienny związany jest ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi, dlatego Policja  prosi kierowców o rozwagę, rozsądek oraz dostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków drogowych.

W tym okresie jezdnia często jest mokra i śliska co powoduje obniżenie przyczepności opon i wydłużenie drogi hamowania. Bezpieczna jazda w takich warunkach jest możliwa gdy nasz samochód jest odpowiednio przygotowany. Przed pierwszym śniegiem jednym z podstawowych działań jest zmiana opon na zimowe, które ze względu na właściwości bieżnika mają lepszą przyczepność. Najlepiej zmienić je gdy średnia dobowa temperatura utrzymuje się poniżej 7 ° C.

Na śliskiej nawierzchni droga hamowania może znacznie się wydłużyć. Z tego powodu należy zwiększyć odległość od poprzedzającego pojazdu, a przed skrzyżowaniem wcześniej niż zwykle rozpocząć proces zatrzymywania  i sygnalizowania manewrów.

Apelujemy również do pieszych o obowiązkowe noszenie elementów odblaskowych dzięki czemu taka osoba jest widoczna i bezpieczna na drodze  po zmroku.

Jeszcze raz prosimy o rozważną i bezpieczną jazdę

fot. ilustracyjne

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy