Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Ślubowanie pierwszoklasistów w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej (TV)

16.10.2015 Autor: Łukasz Augustyn
Święto Edukacji Narodowej w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej było okazją do uroczystego pasowania pierwszoklasistów na uczniów tejże placówki. Bobowską podstawówkę zasiliło 74 małych żaków.

Ślubowanie odbyło się w godzinach popołudniowych, 14 października w sali gimnastycznej ZS nr 1. Powitania przybyłych pierwszoklasistów, rodziców oraz wychowawców dokonał dyrektor placówki Adam Urbanek. W krótkim wystąpieniu przybliżył uczniom dlaczego warto się uczyć i co szkoła może dać najmłodszym. Dalszą częścią uroczystości były przygotowane specjalnie na tą okazję, przez uczniów i wychowawców klas pierwszych, piosenki oraz wiersze.

Ceremonię pełnoprawnego przyjęcia adeptów do szkoły poprowadził dyrektor szkoły Adam Urbanek oraz jego zastępca Danuta Tarasek. Przy pomocy dwóch dużych drewnianych ołówków pasowali każdego z uczniów. Pierwszoklasiści złożyli także przysięgę oraz obietnicę, że będą dzielnie i wytrwale zdobywać wiedzę, dbać o dobre imię szkoły oraz zachowywać ład i porządek dbając o pomoce naukowe, a także darzyć nauczycieli i wychowawców szacunkiem.

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na rozdanie upominków przygotowanych przez radę rodziców oraz szkołę. Na koniec wydarzenia zaroiło się od flaszy aparatów gdyż każdy z rodziców chciał uwiecznić na fotografii swoją pociechę. W tym roku pasowanych został 74 uczniów z trzech oddziałów, w myśl nowej ustawy są to sześcio- i siedmio-latki.

– Był to bardzo ważny dzień dla każdego pierwszoklasisty. Dzieci go mocno przeżywały. Wszystkie były bardzo dobrze przygotowane. Wygłosiły mnóstwo wierszyków wyuczonych na pamięć. Uroczystość miała naprawdę wysoki poziom. Gratuluję dzieciom, rodzicom i nauczycielom udanego występu. Życzę kolejnych sukcesów w naszej szkole – skomentował wydarzenie Adam Urbanek dyrektor Zespołu Szkół w Bobowej.

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)