Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wzruszające przedstawienie. Dzieci o papieżu Polaku (TV)

14.10.2015 Autor: Dorota Pietrzak
11 października br. (tj. niedziela) już po raz piętnasty obchodziliśmy w Polsce Dzień Papieski. O święcie tym pamiętały dzieci z Bobowej, które z tej właśnie okazji przygotowały wraz z opiekunami przedstawienie pt. "Jan Paweł II - papież rodziny".

Sala widowiskowa “Koronka”, w której zaplanowano spektakl wypełniła się po brzegi osobami, które chciały się spotkać z życiem i nauką Jana Pawła II. Wśród widowni znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych: burmistrz Wacław Ligęza, przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Tabiś, radni a także dyrekcja Zespołu Szkół nr 1: Adam Urbanek i Danuta Tarasek.

Dzieci z koła teatralnego działającego przy Zespole Szkół nr 1 zaprezentowały na scenie ważne fakty z życia Karola Wojtyły, jego dzieciństwo a także czasy kiedy był już dostojnikiem kościelnym. Mali aktorzy włożyli w ten spektakl dużo serca ale i wysiłku. Reżyserką przedstawienia była siostra Rozaria, a pomagały jej katechetki – Lucyna Hartig i Agnieszka Mól.

Występ najmłodszych był tylko częścią całego wydarzenia. Po spektaklu miał miejsce koncert dla Jana Pawła II – wspólne granie i śpiewanie. Oprócz tego można było uczestniczyć w malowaniu twarzy, zobaczyć balonowe zoo, a co najsmaczniejsze zjeść papieskie kremówki. Autorkami tych i innych słodkości były mamy dzieci z Koła Teatralnego.

Dzień Papieski jest obchodzony w Polsce od 2001 roku w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, czyli dzień 16 października. W tym roku temat tego wyjątkowego święta brzmiał “Jan Paweł II – Patron Rodziny”.

– Przedstawienie nosiło tytuł “Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Pokazywało ono dzieciństwo papieża a także jego późniejsze lata. Przygotowaniem dzieci zajął się zespół katechetyczny, pani katechetki Agnieszki Mól, Lucyna Hartig oraz moja osoba. Organizacja dzisiejszego wydarzenia była możliwa dzięki zaangażowaniu całych rodzin, dzięki czemu mieliśmy tutaj wspaniały piknik, przy wspólnej pieśni i wspólnym stole. Zależało nam na tym by było to wspólne świętowanie całej parafii.

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)