Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowski Zespół Szkół Zawodowych zebrał 631zł dla chorej 4-letniej Zuzi

Autor: Łukasz Augustyn
Dzięki nagłośnieniu apelu o pomoc dla czteroletniej Zuzi Migacz, która straciła prawą dłoń wypadku, otrzymujemy sygnały o wsparciu mieszkańców dla małej dziewczynki. Na nasz artykuł odpowiedziało również koło wolontariatu działające przy Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej.

Przez kilka dni wśród młodzieży i nauczycieli w bobowskiej placówce Zespołu Szkół Zawodowych grupa szkolnych wolontariuszy pod opieką Wojciecha Szafrańca zbierała pieniądze potrzebne Zuzi na zakup nowej protezy oraz rehabilitację. Jak pokazał finał kwesty, na rzecz czteroletniej dziewczynki udało się zebrać 631zł, co dowodzi, że szkolna społeczność ZSZ nie jest obojętna na los innych, a sama suma pieniędzy jest całkiem pokaźna.

– Przeprowadzona zbiórka była niejako odpowiedzią na artykuł, jaki ukazał się na portalu Bobowa24. Z racji tego, że jestem opiekunem szkolnego wolontariatu, mnie też poruszyło to nieszczęście jakie spotkało małą Zuzię, tym bardziej, że mam dzieci w podobnym wieku. Dlatego postanowiłem tutaj, na terenie szkoły zorganizować akcję wspólnie z kołem wolontariatu. W czasie zbiórki na terenie szkoły udało się zebrać 631 zł. Środki te wpłacimy na konto Zuzi. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy i myślimy, że ta akcja zachęci innych do pomocy małej dziewczynce. Myślę, że takim ludziom nie tylko warto ale należy pomagać. Jak wiemy Zuzia posiada czwórkę rodzeństwa, mama musiała zrezygnować z pracy. Pomóżmy jak tylko możemy – skomentował akcję Wojciech Szafraniec opiekun szkolnego koła wolontariatu przy ZSZ Bobowa.

Przypominamy że każdy z nas może wesprzeć inicjatywę. Przeczytaj jak pomóc niepełnosprawnej Zuzi klikając tutaj

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy