Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Co najmłodsi wiedzą o Święcie Niepodległości?

Autor: Łukasz Augustyn
Uczniowie od wczesnych lat przygotowywani są przez swoich nauczycieli i wychowawców do bycia patriotą. Jedną z takich szkół, która dba o edukacje w tym zakresie jest Szkoła Podstawowa w Sędziszowej.

Narodowe Święto Niepodległości wychowankowie Szkoły Podstawowej w Sędziszowej obchodzili podczas uroczystej akademii przygotowanej przez Grażynę Marszał. Uczniowie klasy drugiej oczarowali swym występem zebranych nauczycieli i kolegów. Pokazali jak w prosty sposób można dowiedzieć się o swojej Ojczyźnie, tej małej, jaką jest rodzina, miejscowość czy większej, którą jest Polska.

Źródłem tych informacji stają się najbliżsi: babcia, dziadek, tak w przygotowanym scenariuszu, dzieci-wnuki rozmawiały o Polsce i Jej historii z babcią, przeplatając wspomnienia staruszki patriotycznymi wierszami i piosenkami. W trakcie rozmowy z babcią, wnuki zrozumiały, jak ważna jest piękna polska mowa i zobowiązały się do unikania wulgaryzmów w kontaktach koleżeńskich.

Na szczególne uznanie zasługuje pamięciowe opanowanie kilkunastu zwrotek piosenki: “Przybyli ułani pod okienko” zaśpiewanej przez drugoklasistów oraz prezentacja wierszy o Białym Ptaku i Domu Ojczystym. Piękna dekoracja sali i korytarzowej gazetki ściennej wprawiła wszystkich w radosny świąteczny nastrój.

źródło i fot. SP Sędziszowa

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy