Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Krupa nowym marszałkiem Małopolski

Autor: Łukasz Augustyn
Jacek Krupa dotychczasowy członek Zarządu Województwa Małopolskiego został wybrany nowym marszałkiem województwa Małopolskiego.  W tajnym głosowaniu zdobył 21 na 39 głosów.

– Bardzo dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście. Dziękuję radnym PSL i PO za wolę kontynuacji koalicji dla rozwoju Małopolski. To wielkie wyzwanie i wielki obowiązek, liczę na współpracę ze wszystkimi radnymi – mówił tuż po wyborze nowy marszałek Małopolski.

Radni województwa wybrali również nowego członka zarządu – został nim Grzegorz Lipiec, dotychczasowy wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Jacek Krupa był do tej pory członkiem Zarządu Województwa Małopolskiego. Pochodzi ze Skawiny, jest absolwentem marketingu i zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W latach 1990 – 1998 był burmistrzem Skawiny. Potem przez cztery lata pracował, jako wicestarosta krakowski, a od 2002 r. do 2005. Był starostą powiatu krakowskiego.

W 2005 r. został wybrany na posła a w 2007 r. zdobył mandat poselski po raz drugi. Był m.in. wiceprzewodniczącym Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Od listopada 2011 r. do maja 2012 r. był wiceprezesem Krakowskiego Parku Technologicznego – spółki zarządzającej Specjalną Strefą Ekonomiczną. Od 8 maja 2012 r. członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Nowym członkiem Zarządu Województwa Małopolskiego został wybrany dotychczasowy wiceprzewodniczący sejmiku Grzegorz Lipiec. – Bardzo dziękuję za udzielone mi poparcie, to kolejne wielkie wyzwanie i okazja do jeszcze cięższej pracy dla Małopolski – podziękował nowy członek zarządu województwa.

Grzegorz Lipiec pochodzi z Krakowa, jest absolwentem politologii na UJ. Jest dyrektorem oddziału regionalnego Wojskowej Agencji Mieszkaniowej w Krakowie. W 2010 roku został wybrany na radnego województwa małopolskiego. W 2014 roku ponownie zdobył mandat radnego i został wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Zarząd województwa tworzą obecnie: Jacek Krupa – marszałek Małopolski, wicemarszałkowie Wojciech Kozak i Stanisław Sorys oraz członkowie zarządu Leszek Zegzda i Grzegorz Lipiec. Nową wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa Małopolskiego została wybrana Małgorzata Radwan – Ballada.

Zmiany w zarządzie województwa i sejmiku są związane z wyborami parlamentarnymi, które odbyły się 25 października 2015 r. Mandat posła zdobył Marek Sowa, który od 2010 r. pełnił funkcję marszałka Małopolski. Pracę w parlamencie RP rozpocznie również czworo dotychczasowych radnych województwa: Józefa Szczurek – Żelazko, Jan Hamerski, Bogusław Sonik i Jarosław Szlachetka.

fot. Mateusz Książkiewicz (archiwum)

IMG_5917_jacek_krupa

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy