Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Wtorek, 22 czerwca 2021
PWSZ oferta edukacyjna

Nie trać czasu na urzędy !

25.11.2015 || Kategorie: Komunikaty, Region || Autor: Łukasz Augustyn

Masz pilne załatwienia w urzędzie, ale nie masz czasu stać w kolejach od okienka do okienka? Mamy dla Ciebie rozwiązanie!

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło serwis internetowy OBYWATEL.GOV.PL oraz infolinię 222 500 115. Zarówno strona, jak i infolinia służą temu, żeby obywatele mogli uzyskać prostą i zrozumiałą informację, jak załatwić najpopularniejsze sprawy w urzędach. Serwis w prosty i przystępny sposób opisuje, co trzeba zrobić, co przygotować, gdzie pójść, a co można załatwić w urzędach bez wychodzenia z domu.

Na stronie www.obywatel.gov.pl znajdują się opisy najpopularniejszych usług, jakie administracja świadczy dla obywateli, np: jak wyrobić dowód, paszport, prawo jazdy, czy Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) . Ile to kosztuje, jakie dokumenty trzeba wypełnić i gdzie się zgłosić. Struktura strony nie odzwierciedla podziałów resortowych, lecz systematyzuje usługi administracji publicznej według typowych zdarzeń życiowych. Wiarygodność opisów (kart) usług została zagwarantowana poprzez współpracę z merytorycznymi pracownikami ministerstw i jednostek podległych. Cechą wyróżniającą stronę jest zrozumiały, prosty język.

System informacji telefonicznej to rozwiązanie dla tych, którzy nie korzystają z Internetu. Dzwoniąc pod 222 500 115, dowiedzą się, gdzie załatwić swoją sprawę. System działa na poziomie KPRM (infolinia centralna – 222 500 115), a także na poziomie resortowym (33 osobne numery w ministerstwach i urzędach wojewódzkich).

Serwis obywatel.gov.pl powstał jako część programu pl.ID, który jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (7. Oś priorytetowa – Społeczeństwo informacyjne – budowa elektronicznej administracji) i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zapraszamy do korzystania z serwisu: https://obywatel.gov.pl/strona-glowna

fot. sch.sx

obywatel2