Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Pęknięta opona powodem kolizji na wiadukcie

Autor: Łukasz Augustyn
Przedwczoraj (tj. 14 listopada br.) w Bobowej na wysokości wiaduktu kolejowego doszło do niegroźnej kolizji drogowej z udziałem Hondy, której prawdopodobną przyczyną było pęknięcie opony.

Informacji nt. zdarzenia udzielił naszemu portalowi st. asp. Grzegorz Szczepanek rzecznik KPP w Gorlicach: – W sobotę 14 listopada, o godz. 22:10 kierujący hondą mieszkaniec Zborowic z nieustalonych dotychczas przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na chodnik uderzając w barierę energochłonną. Uszkodzony został pojazd jak i bariery. Badanie trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało, że kierowca był trzeźwy. Podróżował sam tym samym nie stworzył zagrożenia osobom trzecim. Kierujący jak sam uzasadniał, pękła mu opona przez co stracił panowanie nad pojazdem zjeżdżając na drugą stronę i odbijając się od barier. Natomiast nie stwarzając zagrożenia, kierujący nie wyczerpał znamion z art. 86 KW. Na tą chwilę trwają jeszcze czynności wyjaśniające.

Ze względu na uszkodzone bariery, które są własnością zarządcy drogi niezbędna okazała się interwencja policjantów. Szkodę tą pokryje ubezpieczenie kierowcy.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy