Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Śniadanie daje moc – dzieci wiedzą najlepiej

Autor: Łukasz Augustyn
Śniadanie jest najistotniejszym posiłkiem w ciągu dnia jednak wielu z nas po prostu o nim zapomina skazując się tym samym na złe odżywianie. O tym dlaczego warto jeść rano przypomnieli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sędziszowej.

,,Śniadanie daje moc” – takie hasło przyświecało wychowankom sędziszowskiej placówki. Akcja, którą przeprowadzili przedwczoraj (8 listopada) odbyła się w ramach realizacji programu ,, Trzymaj formę”  przeprowadzanego przez uczniów klasy V i VI szkoły podstawowej.

Jednym z głównych założeń tej akcji jest poznanie zasad racjonalnego odżywiania się oraz nauka przygotowywania zdrowych i dobrze zbilansowanych odżywczo posiłków. Uczniowie całej szkoły wraz z wychowawczyniami włączyli się w przygotowanie zdrowych i smacznych potraw, które można było degustować podczas przerwy śniadaniowej. Były kolorowe kanapki, sałatki, owocowe jeżyki, tosty z domowymi powidłami. Uczniowie klasy drugiej tworzyli apetyczne i kolorowe obrazki na talerzu.

Przygotowując najważniejszy posiłek dnia, dzieci poznawały zasady zdrowego odżywiania się, dowiedziały się jakie witaminy znajdują się w poszczególnych składnikach posiłków oraz jakie skutki powoduje niedobór określonych witamin w ich organizmie. Zrozumiały, że wartościowe śniadanie to najlepszy start w nowy dzień, dzięki niemu uczniowie mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Obecni na stołówce rodzice ze zdziwieniem i zachwytem patrzyli jak śniadanie znikało w uśmiechniętych buziach dzieci.

źródło: własne / SP Sędziszowa
fot. SP Sędziszowa

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy