Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

ZSZ Bobowa uczciło Stanisława Wyspiańskiego (TV)

30.11.2015 Autor: Łukasz Augustyn

Dzień 27 listopada jest ważną datą dla całej społeczności Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej. Co roku tego dnia obchodzone jest święto patrona, czyli Stanisława Wyspiańskiego. Z tej okazji uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali bardzo rozbudowaną część artystyczną poświęconą tejże osobie.

Oprócz samego uczczenia patrona szkoły, odbyła się również bardzo ważna i szczególna uroczystość dla uczniów klas pierwszych, którą było złożenie ślubowania na sztandar szkoły. Wydarzenie miało podniosły, nasycony patriotycznymi elementami charakter. Rozpoczęło się ono wspólnym przemarszem i okolicznościową Mszą Świętą w bobowskim kościele.

Do Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej przybyli również zaproszeni goście w osobach senatora RP Stanisława Koguta, wicestarosty powiatu gorlickiego Jerzego Nalepki, radnych powiatu gorlickiego Zygmunta Fryczka oraz Adama Urbanka, dyrektorów miejscowych gimnazjów, pracodawców i przedstawicieli OHP, a także licznego grona rodziców uczniów klas pierwszych.

Część artystyczna obejmowała w ciekawy sposób ukazane życie i twórczość Stanisława Wyspiańskiego, ze szczególnym wskazaniem jego związków z Bobową. Wyjątkowo akcentowano udział dawnego Zespołu Pieśni i Tańca KORONKA w realizacji filmu Andrzeja Wajdy na podstawie dramatu „Wesele”.

Pomysłodawcą i autorem scenariusza tegorocznych obchodów była Ewa Brońska. Jej starania doprowadziły do wizyty i możliwości posłuchania wspomnień z planu filmowego dawnych członków zespołu Koronka oraz uświetnienia piątkowego święta barwnym i żywiołowym występem tegoż zespołu w jego obecnym składzie.

O właściwy poziom artystyczny występów wokalno-teatralnych zadbał Piotr Ptaszkowski. Ciekawą prezentację multimedialną przygotowała Renata Pękala i Tomasz Gucwa a stosowną dekorację wykonał zespół pod kierunkiem Janiny Maliniak. Jak co roku nagrodzono laureatów konkursów tematycznie związanych z osobą naszego patrona. W rywalizacji oprócz uczniów szkoły i okolicznych gimnazjów, wzięli również udział przedstawiciele Dziennego Ośrodka Wsparcia w Bobowej oraz WTZ w Stróżach.

    „Mamy nadzieję, że w tym zabieganym i często chaotycznym świecie, choć przez chwilę skupiliśmy się na rzeczach ponadczasowych i ważnych, o których tak często, na co dzień zapominamy. Święto to dobry moment, aby chociaż w części spróbować sprzeciwić się słowom Stanisława Wyspiańskiego „Tak, by nam się serce śmiało do ogromnych, wielkich rzeczy. A tu pospolitość skrzeczy, a tu pospolitość tłoczy, włazi w usta, uszy, oczy…””W całe przedsięwzięcie zaangażowano dużą grupę uczniów szkoły, którzy jak było widać, zdecydowanie stanęli na wysokości zadania, za co im serdecznie dziękujemy. Profesjonalną obsługę dźwięku i obrazu zapewnili uczniowie: Damian Nowak, Jacek Kopka oraz Sławek Ligęza.” – skomentował Janusz Średniawa opiekun samorządu uczniowskiego

video
Więcej Video

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)