Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Burmistrz na wigilii szkolnej w Wilczyskach

Autor: Mateusz Książkiewicz
W piątkowe przedpołudnie w Domu Ludowym w Wilczyskach odbyła się wigilia miejscowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Na scenie w ciekawym programie zaprezentowali się uczniowie, których grę na instrumentach ale i talent aktorski podziwiali burmistrz Bobowej, ksiądz proboszcz, radni, nauczyciele, rodzice oraz szkolni koledzy.

– Możemy mieć ogromną satysfakcję, że dzięki m.in. szkole muzycznej, bo talent jest już inną kwestią, dzieci się tak pięknie dzisiaj w Wilczyskach zaprezentowały – mówi Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej. – Przede wszystkim w sposób odważny, co jest wynikiem ich pracy oraz nauczycieli szkoły muzycznej. Najważniejsze jest to, że możemy się tutaj w tej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia spotkać, że ta tradycja jest podtrzymywana przez Szkołę w Wilczyskach. Mogliśmy tutaj obejrzeć jasełka, wspólnie się pomodlić a następnie połamać się opłatkiem, składając sobie życzenia. To piękna tradycja, która powinna być kontynuowana przez mieszkańców, parafian. Tych wartości wśród dzieci i młodzieży nie byłoby gdyby nie praca nauczycieli, miejscowych księży. Jak tylko mogę, zawsze biorę udział z wielką przyjemnością w takich wydarzeniach.

– Organizację dzisiejszej Wigilii zawdzięczamy przede wszystkim prężnie działającej w naszej szkole radzie rodziców – mówi Wiesław Tarasek, dyrektor placówki. – To właśnie rodzice podejmują wiele inicjatyw w ciągu roku szkolnego. Na pewno ważna jest też praca samych uczniów i nauczycieli bo bez nich nie byłoby tak pięknych występów. Jasełka przygotowała klasa II a pod kierunkiem Stanisławy Lach w towarzystwie kilku starszych koleżanek i kolegów z samorządu szkolnego. Cieszy nas, że coraz więcej dzieci występuje w towarzystwie akompaniamentu instrumentu muzycznego co jest zasługą Szkoły Muzycznej w Bobowej. Dzięki temu mogliśmy usłyszeć grę na skrzypcach, akordeonie guzikowym, gitarze oraz elektrycznym pianinie. 

Pod sceną zaprezentowano najlepiej ocenione szopki autorstwa wychowanków szkoły. To one będą reprezentować placówkę na konkursie gminnym jaki został ogłoszony przez organizatorów Orszaku Trzech Króli. Dodatkowo uczniowie z Wilczysk obdarowali przybyłych na wigilię gości symbolicznymi prezentami. Występom dzieci przyglądali się m.in.: burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, radni Tomasz Tarasek i Wiesław Janota, ksiądz proboszcz Sławomir Gulik.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy