Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dziewczęta z Wilczysk na miarę podium

Autor: Łukasz Augustyn
Trzy dni trwał 7. memoriał Franciszka Wolaka w piłce ręcznej dziewcząt w Nowym Sączu. Organizatorem turnieju, który odbył się w dniach 20-22 listopada br. był UKS Dwójka Nowy Sącz. Za sprawą drużyny ze Słowacji „Bemaco” Presov rywalizacja miała wymiar międzynarodowy.

W wydarzeniu wzięło udział 7 zespół, których poziom sportowy gry stał na bardzo wysokim poziomie. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Najlepszym zespołem okazali się goście ze Słowacji – Bemaco Presov, wyprzedzając Sęp Wilczyska i MOSM Tychy. Dziewczęta reprezentujące naszą gminę pokazały się z bardzo dobrej strony. Dodatkowej energii do gry drużynie z Wilczysk dostarczali licznie przybyli na memoriał rodzice.

– Zajęliśmy II miejsce w międzynarodowym turnieju memoriałowym Franciszka Wolaka w Nowym Sączu. Przegraliśmy tylko z jedną drużyną ze Słowacji. Pokonaliśmy zespoły z Tych, Olkusza, Nowego Sącza. Bardzo się cieszymy z tak wysokiego wyniku. Dodatkowym motorem do działania jest uśmiech i radość naszych zawodniczek, które naprawdę się postarały. Tymczasem nie spoczywamy na laurach, działamy i trenujemy dalej – powiedział po turnieju Zbigniew Ligęza trener UKS „Sęp” Wilczyska

Kolejność na podium po zakończonej rywalizacji:
1.
„Bemaco” Presov I
2. UKS „Sęp” Wilczyska
3. MOSM Tychy

Wyniki poszczególnych spotkań:

UKS „Sęp” Wilczyska UKS Dwójka N/S 19:9
UKS „Sęp” Wilczyska MOSM Tychy 21:17
UKS „Sęp” Wilczyska SPR Olkusz 24:7
UKS „Sęp” Wilczyska „Bemaco” Presov I 9:20
UKS „Sęp” Wilczyska „Bemaco” Presov II 28:3
UKS „Sęp” Wilczyska UKS Dwójka N/S II (Gim. Poza konkurencją) 16:25

Skład drużyny UKS „Sęp” Wilczyska: Gorgosz Patrycja, Gomulak Ewa, Kawa Aneta, Serafin Magdalena, Zabielny Aleksandra, Skrzypek Laura, Skrzypek Izabela, Gruca Monika, Gryzło Justyna, Tokarz Natalia, Brończyk Jolanta, Ligęza Julia, Steinhoff Gabriela, Święs Natalia. Opiekunem zespołu był Zbigniew Ligęza.

źródło i fot. UM Bobowa

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy