Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Szczypiornistki z Wilczysk idą jak burza!

Autor: Łukasz Augustyn
W środę, 9 grudnia br. na hali sportowej w Bobowej rozegrany został turniej w ramach Małopolskiej Ligi Piłki Ręcznej (liga klubowa). Za sprawą młodego pokolenia z Wilczysk, możemy być naprawdę dumni - drużyna osiąga coraz lepsze wyniki.

W rywalizacji udział wzięło cztery zespoły z terenu Małopolski. Jak można było zaobserwować, podopieczne Zbigniewa Ligęzy z turnieju na turniej są coraz lepiej przygotowane i nie boją gry z zawodniczkami z takich miast jak Tarnów czy Nowy Sącz. Atutami ich dobrej gry może być to, że dziewczęta potrafią wykorzystać odpowiedni moment i agresywniej zagrać w polu.

Dobra techniczna gra, szybkie podania oraz perfekcyjna obrona bez wątpienia przekładają się na tak dobre wyniki. Kolejną mocną stroną naszych młodych szczypiornistek może być fakt, że większość spotkań, w których biorą udział kończy się wynikiem dwucyfrowym. Podczas turnieju, dziewczęta z Wilczysk mogły liczyć na głośny doping rodziców oraz mieszkańców gminy.

„Jest to pierwszy w historii klubu turniej, który rozgrywany jest w ramach ligi wojewódzkiej. Jest to dla nas bardzo ważne, że walczymy o awans do najlepszej czwórki województwa. Z tej czwórki dwa zespoły awansują do półfinałów mistrzostw Polski. Czy tam się dostaniemy tego nie wiem. Dzisiejsze rozgrywki są jak na razie dla nas udane – odnieśliśmy dwa zwycięstwa, a co bardzo ważne z wysokimi wynikami. Naszym dziewczętom należą się brawa i uznanie. Jak na razie w lidze dziewczyny przegrały tylko jeden mecz z Olkuszem i jeden zremisowały. Idą rewelacyjnie i myślę, że będziemy liderami po dwóch rundach.” – komentował “na gorąco” osiągnięcia swoich podopiecznych Zbigniew Ligęza trener UKS Sęp Wilczyska.

UKS „Sęp” Wilczyska – „Alfa” Szarów 31:7
UKS „Dwójka” Nowy Sącz – PM Tarnów 8:5
UKS „Sęp” Wilczyska – PM Tarnów 36:8
UKS „Dwójka” Nowy Sącz 29 – „Alfa” Szarów 12:12
UKS „Sęp” Wilczyska – UKS „Dwójka” Nowy Sącz 28:11

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy