Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Listopad w Szkole Podstawowej w Sędziszowej – się działo!

Autor: Łukasz Augustyn
Miesiąc listopad był niezwykle pracowitym okresem zarówno dla nauczycieli  jak i uczniów w Szkole Podstawowej w Sędziszowej, którzy poza codziennymi obowiązkami wynikającymi z realizacji programu nauczania, przygotowywali się do udziału w uroczystościach i licznych konkursach.

Uczniowie pod opieką wychowawców przygotowywali stroiki na mogiły poległych z okazji Święta Zmarłych. Złożyli także wiązankę i zapalili znicze przed Pomnikiem Poległych, przygotowali również uroczystą akademię z okazji Święta Niepodległości. W listopadzie odbył się także Szkolny Konkurs Poezji będący eliminacjami przed Jesiennym Gorlickim Konkursem Recytatorskim Poezji Jednego Wiersza. Pierwsze miejsce w kategorii klas I-III oraz nagrodę publiczności zdobyła Matylda Juruś zaś Patrycja Kuk z klasy zerowej zajęła II miejsce.

Klasy V-VI wraz z wychowawczyniami były organizatorami akcji,, Śniadanie daje moc’, w którą włączyły się wszystkie klasy przygotowując propozycje zdrowych śniadań. We środę 18 listopada nasz uczeń – Adam Ciepielowski przygotowany przez opiekuna Rafała Rybowicza zajął III miejsce w indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym.

Uczniowie klas młodszych mogli obcować z kulturą żywego słowa podczas wyjazdu do teatru na spektakl ,,Czerwony Kapturek”, a wszystkie dzieci włączyły się w akcję ,,Zostań Św. Mikołajem” której finał miał miejsce w Stróżach. Społeczność szkolna udzieliła także swej pomocy przedsięwzięciu ,,Góra grosza”.

Ostatni tydzień listopada rozpoczął się wyjazdem trzech uczniów – Huberta Hadały, Matyldy Juruś i Bartłomieja Nowaka do Lubnia na XI Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznej ,,A Dziewczęta z wojskiem szły…” oraz udziałem w Gorlickim Konkursie Poezji. 26 listopada przeprowadzono Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej pod hasłem ,,Nasze dziedzictwo -Polska”, który zorganizował Samorząd Szkolny pod czujnym okiem Grażyny Marszał i Beaty Janus. Celem konkursu było popularyzowanie tradycji śpiewania pieśni patriotycznej, budzenie zainteresowań dziedzictwem kulturowym, pieśnią tradycją i obyczajami. Wszystkie dzieci nawet te najmłodsze zaprezentowały bogaty repertuar pieśni, opanowując pamięciowo nawet kilkunasto-zwrotkowe utwory. Wystąpili soliści, duety, trio, kwartety i zespoły klasowe. Występy małych Polaków pozostawiły niezapomniane wrażenia zarówno wśród uczniów, nauczycieli jak i obecnych rodziców. Dla zwycięzców przewidziano nagrody, dyplomy oraz gromkie brawa.

Podsumowaniem całomiesięcznego trudu była zabawa andrzejkowa zorganizowana przez nauczycielki: Sylwię Mika i Karolinę Semla, podczas której nie obyło się bez wspaniałych mufinek z wróżbami  (przygotowanymi przez Samorząd Uczniowski) oraz przedniej zabawy prowadzonej przez wodzirejów z Nowego Sącza.

materiał nadesłany przez Szkołę Podstawową w Sędziszowej

 

 

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy