Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Mamy nowego wojewodę! Jednak czy będzie o nas pamiętał?

Autor: Katarzyna Mierzwa
Od 8 grudnia Małopolska decyzją premier Beaty Szydło ma nowego wojewodę, jest nim 58-letni polityk, inżynier i samorządowiec - Józef Pilch. Jego zastępcami będą: Piotr Ćwik, były poseł PiS ze Skawiny oraz Józef Gawron, wicedyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Świeżo upieczony wojewoda ma doświadczenie w sprawach politycznych. Od kilku lat jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Trzykrotnie został wybrany na radnego Krakowa, był także przewodniczącym i wiceprzewodniczącym rady miejskiej. Jego atrybutem jest także to, że specjalizuje się nie tylko w sprawach związanych samorządem ale był także związany z firmą budowlaną, gdzie piastuje pozycję dyrektora.

Sam Józef Pilch zaznacza, iż nie przyjąłby tego stanowiska, gdyby czuł, że nie podoła temu zadaniu. Na samym początku obiecuje zająć się przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży, a przede wszystkim sprawą smogu. W późniejszym terminie chciałby też  pochylić się nad sprawą obwodnicy Krakowa i drogi S7. Obojętną nie pozostaje mu również sytuacja uchodźców. Józef Pilch jest ósmym z kolei wojewodą Małopolski. Na stanowisku tym zmienił Jerzego Millera, który piastował ten urząd od 2011 roku.

Mieszkańcy okręgu wyborczego nr 14 czyli m.in. powiatu gorlickiego oraz sądeckiego niewątpliwie czują niedosyt w kwestii powołania funkcji wojewody oraz jego zastępców. Region ten uważany na kolebkę PiS nie otrzymał żadnego z pierwszych miejsc w Urzędzie Wojewódzkim. Tym samym głośno pada pytanie nie tylko z ust obywateli ale i samorządowców: Czy będzie o nas pamiętał? Wszyscy wyczekiwali bowiem nominacji „swojego” człowieka – człowieka stąd.

 

josef plich

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy