Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Środa, 28 lipca 2021

Nowa inwestycja poprawi bezpieczeństwo w Siedliskach!

29.12.2015 || Kategorie: Bezpieczeństwo, Inwestycje, Siedliska || Autor: Mateusz Książkiewicz

Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 977 z drogą powiatową w Siedliskach doczekało się bezpiecznego przejścia dla pieszych. Inwestycja oprócz wykonania „zebry” wiązała się z wykonaniem chodników dla pieszych oraz odpowiedniej sygnalizacji pionowej, ponieważ lokalizacja przejścia może ograniczać jego widoczność dla kierowców.

Prace budowlane wykonano na przełomie listopada oraz grudnia. W ramach ogłoszonego przez Zarząd Dróg Wojewódzkich przetargu wyłoniono wykonawcę, którym został Zakład Remontowo-Budowlany Łukasz Rejkowicz z Gromnika za kwotę 74 572,62 zł.

– Wykonanie przejść dla pieszych oraz związanych z tym zadaniem kompletnego zakresu prac było bardzo istotne dla bezpieczeństwa mieszkańców oraz pieszych, korzystających z tamtego odcinka drogi – mówi Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej. – Jest ono złożone ponieważ pierwsze należy przejść drogę powiatową a następnie drogę wojewódzką. Ponieważ przejście dla pieszych znajduje się na wzniesieniu, zainstalowano tam pulsacyjne światło ostrzegawcze, które poprawi widoczność dla kierowców jadących z obydwu stron. Przedsięwzięcie zostało wykonane w ramach inicjatyw samorządowych wspólnie z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Mieszkańcy już dzwonili do Urzędu z podziękowaniami, że czują się spokojniejsi o swoje dzieci, które chodzą tamtędy do szkoły czy kościoła. Koszty wykonania prac, które wyniosły ponad 70 tys. złotych sfinansował po połowie Urząd Miejski w Bobowej oraz Województwo Małopolskie – Zarząd Dróg Wojewódzkich.

W ramach przetargu wykonano kilkadziesiąt metrów chodnika dla pieszych, dwa przejścia dla pieszych oraz aktywny znak kasetonowy D6.