Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Od nowego roku czeka nas podwyżka cen za śmieci!

Autor: Łukasz Augustyn
Nowy rok mieszkańcy Bobowej przywitają z nowymi stawkami opłat komunalnych związanych z odbiorem śmieci. Całe szczęście, podwyżka jest symboliczna - 1zł od osoby.

– Od przyszłego roku wzrośnie cena za wywóz odpadów komunalnych w Gminie Bobowa – mówi burmistrz Bobowej, Wacław Ligęza. – Nie będzie to ogromna podwyżka, bo wyniesie jedynie 1 zł od osoby. W Bobowej opłata za śmieci przez lata była jedną z najniższych w całym województwie. Obecnie jednak w finansach gminy jest deficyt. Żeby zbilansować wydatki taka podwyżka jest konieczna. Zmieni się także częstotliwość odbierania odpadów na terenie miasta – teraz będą one zabierane, co dwa tygodnie, a nie jak wcześniej, co miesiąc. Ma to na celu zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się bakterii i gryzoni.

Gospodarza miasta zapytaliśmy także czy będzie to jednorazowa podwyżka? – Mam nadzieję, że ta stawka za śmieci nie zmieni się przez kilka lat, jeżeli nie zmienią się przepisy prawa w tym zakresie i jeżeli mieszkańcy poddadzą się rygorowi regularnego oddawania śmieci. Wyliczenie jest w oparciu o przetarg, bilans jest na zero. Robimy także akcje zbierania śmieci wielkogabarytowych, które odbywają się bez żadnych opłat. Ogólne koszty wywozu śmieci podnoszą m.in. odpady z cmentarzy, gdzie często dowożone są pozostałości budowlane i przedmioty wielkogabarytowe  – kończy burmistrz.

Przetarg na świadczenie usług w zakresie odbioru i transportu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Bobowa oraz odbiór i transport niesegregowanych odpadów komunalnych i selektywnie zbieranych z nieruchomości stanowiących mienie komunalne Gminy Bobowa w okresie od 01.01.2016r. do 31.12.2016r wygrała firma SZPILA z Wilczysk. Kwota za jaką będzie świadczyła usługi to 648000,00zł.

fot. ilustracyjne

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy