Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Popularność wójtów i burmistrzów Małopolski oceniona. Ligęza drugi w rankingu!

Autor: Duda Justyna
Tydzień temu w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie poznaliśmy najbardziej cenionych przez mieszkańców gospodarzy gmin oraz miast Małopolski. Nagrodzeni zostali wójtowie oraz burmistrzowie, którzy uzyskali największą ilość głosów w rankingu Gazety Krakowskiej. Burmistrz Bobowej liczbą 1038 głosów znalazł się na drugim miejscu w województwie.

Tytuły wręczono podczas XVI edycji gali plebiscytu, a dokonali tego: Kazimierz Barczyk przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski i jednocześnie wiceprzewodniczący sejmiku województwa małopolskiego oraz Wojciech Harpula redaktor naczelny dziennika.

O tym, które miejsce zajęli samorządowcy decydowali sami mieszkańcy, najpierw zgłaszając kandydatów a później oddając na nich swoje głosy. W obecnej edycji plebiscytu o miano najpopularniejszego walczyło 60 wójtów i 35 burmistrzów. Z tego grona wybrano 10 wójtów i 5 burmistrzów, którzy zostali laureatami. Łącznie na wszystkich kandydatów oddano ponad 20 tysięcy głosów.

– Chciałem podziękować wszystkim tym którzy oddali na mnie swój głos – mówił po otrzymaniu nagrody Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej. Wyróżnienie to dedykuje wszystkim mieszkańcom, radnym, sołtysom, pracownikom UM, oragnizacjom pozarządowym, dyrektorom szkół, nauczycielom, którzy w sposób aktywny włączają się w rozwój naszej gminy. Wielu z nich czyni to bezinteresownie jako wolontariat. To już drugi raz z rzędu kiedy znalazłem się w tym spaniałym gronie. Udział oraz nagroda jest nie tylko promocją mojej osoby ale również naszego miasta i gminy. 

Słów pochwały dla samorządowców nie żałował wiceprzewodniczący sejmiku województwa Kazimierz Barczyk: – Wyniki tego plebiscytu i nagrody, które otrzymujecie to swoiste „dziękuję” od waszych mieszkańców. Przyłączamy się to tego podziękowania. Chylę czoła przed wami i waszą pracą.

Laureaci otrzymywali Witosowe Kapelusze przewidziane dla wójtów, zaś burmistrzowie honorowe insygnia władzy. Lista nagrodzonych wójtów to: Marek Jamborski (Kocmyrzów-Luborzyca), Leszek Skowron (Korzenna), Antoni Karlak (Jabłonka), Marcin Kiwior (Skrzyszów), Sławomir Paterek (Gnojnik), Janusz Kwaśniak (Borzęcin), Marian Zalewski (Szczurowa) zdobywca kompletu 16 kapeluszy, Janusz Potaczek (Niedźwiedź), Mariusz Palej (Rzezawa) oraz Arkadiusz Mikuła (Lisia Góra).

Najpopularniejszymi burmistrzami zostali: Adam Adamczyk (Trzebinia), Wacław Ligęza (Bobowa), Artur Kozioł (Wieliczka), Zbigniew Mączka (Radłów) oraz Tomasz Siemek (Alwernia).

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy