Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Pożar hali produkcyjnej w Jankowej

Autor: Mateusz Książkiewicz
Wczorajszego wieczoru miał miejsce pożar w hali produkcyjnej jednego z przedsiębiorstw na terenie Jankowej. Zagrożenie było tym większe, że w budynku znajdował się zbiornik z wodorem i inne butle z gazem.

– Zgłoszenie o zdarzeniu przyjęliśmy telefonicznie o godzinie 17.22 – mówi bryg. Dariusz Surmacz rzecznik prasowy KP PSP w Gorlicach. – Na miejsce skierowano pięć zastępów czyli ponad 20 strażaków, dwie JRG oraz trzy okolicznych OSP. Wstępnie oszacowano na 7 tysięcy złotych zaś uratowane mienie to blisko 300 tysięcy złotych. Przyczyną powstania zagrożenia była iskra z silnika wentylatora maszyny śrutującej. Pracownicy zakładu przy pomocy gaśnic proszkowych podjęli pierwsze działania związane z gaszeniem pożaru. Na miejscu nie było osób poszkodowanych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenia zasilania elektrycznego od śrutownicy oraz przy pomocy gaśnic proszkowych dogaszono pożar.

Na miejscu zdarzenia pracowały dwa zastępy JRG PSP Gorlice, OSP Bobowa, OSP Jankowa, OSP Stróżna. Akcja na obiekcie produkcyjnym trwała około dwóch godzin.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy