Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowa mierzy wysoko (TV)

19.01.2016 Autor: Łukasz Augustyn
W Bobowej Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz trzeci, tegoroczna edycja 24. Finału minęła pod hasłem „ Mierzymy wysoko”. Zobaczmy więc jak wysoko mierzyli bobowianie oraz przybyli na rynek goście?

Śladem lat poprzednich mieszkańcy i osoby kojarzone z bobowskim środowiskiem, aktywnie włączyli się na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przygotowanie tegorocznego finału przez m.in: pracowników Szkół Podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Bobowa, pracowników Urzędu Miejskiego, artystów oraz dzieci i ich rodziców pochłonęło dużo czasu, ale dla dużej ilości przybywających na bobowski rynek było warto!

Samym wolontariuszom podczas  24. finału WOŚP udało się uzbierać łącznie 16 776,00 zł. Zebrane fundusze uzupełnią jeszcze środki pochodzące z aukcji internetowych prowadzonych przez nasz portal. Pod młotek poszły koszulki siatkarek grających w drużynie Polski Cukier Muszynianka Enea oraz serwetka wykonana przez bobowskie koronczarki . Wszystkie wymienione wcześniej gadżety przekazane zostały przez Pawła Popardowskiego oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa za pośrednictwem dyrektora Zespołu Szkół w Bobowej Adama Urbanka. Zlicytowany został również identyfikator VIP wraz z smyczą 72. Tour de Pologne oraz banery reklamowe na Regionalnych Portalach Informacyjnych. W licytacjach udało się w sumie zebrać kwotę 376,77 zł, co daje łączną kwotę 17 152,77 zł zdobytą przez bobowski sztab orkiestry. Jest to wynik o 4 475,58 zł większy niż rok remu (suma zebrana w 2015r. to 12 677,19) Jak szacuje sztab w Gorlicach, w całym powiecie udało się zebrać ok. 70 tyś zł.

Czym jednak byłoby granie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdyby nie przygotowane specjalnie na tę okazję dodatkowe atrakcje kulturalne? W tym roku dostarczyli ich m. in.: Zespół Śwarni, Chór Parafialny „Cantate Deo”, oraz gwiazda wieczoru – Billy Goats.

W międzyczasie swe występy zaprezentowali również uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej, Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej, Przedszkola Samorządowego w Bobowej, Zespołu Szkół w Brzanej, Szkoły Podstawowej w Jankowej, Zespołu Szkół w Siedliskach, Szkoły Podstawowej w Stróżnej oraz uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wilczyskach. Łącznie przez bobowska scenę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bobowej przewinęło się ponad 150 artystów na których później czekał ciepły posiłek ufundowany przez sponsorów.

„Chcę podkreślić, że sporo ludzi włączyło się w akcję – wielu nauczycieli, pracowników administracji, Urzędu Gminy. „Razem możemy więcej” – myślę, że to hasło ma tutaj wielkie znaczenie i dobrze wróży na przyszłość” – wyraził nadzieję dyrektor Adam Urbanek.

„Każda tego typu akcja powinna liczyć na wsparcie i i należy to ocenić w kategoriach pozytywnych, tym bardziej, że jest wiele dzieci i młodzieży. Jeśli oni już od najmłodszych lat będą widzieć, że trzeba się nawzajem wspierać, trzeba być solidarnym, trzeba pomagać innym – chorym, cierpiącym, to potem oczywiście może się to przełożyć na postawy takich osób w życiu dorosłym. […] Ja uważam, że powinno się tę akcję wspierać. Wspieram też inne akcje, prowadzone przez różne instytucje – i kościelne, i świeckie – dlatego, że człowiek powinien drugiemu człowiekowi pomagać” – powiedział burmistrz Bobowej, Wacław Ligęza.

W ramach 24. Finału WOŚP od godz. 9:00 do 12:30 w sali widowiskowej „Koronka” w Bobowej przeprowadzona została akcja honorowego oddawania krwi zorganizowana przez Bobowski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy współudziale Gorlickiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa PCK. Do akcji przystąpiło łącznie 37 osób, z czego 21 uczestników stanowili członkowie Klubu. Łącznie podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać 16,5 litra krwi. Ciekawym punktem bobowskiego programu niedzielnego wydarzenia był również pokaz ratownictwa medycznego.

Środki pieniężne, jakie udało się zebrać podczas kwestowania, przekazane zostały w godzinach wieczornych specjalnemu konwojowi z Gorlickiego Sztabu WOŚP, któremu podlegał sztab z miasta Bobowa.

„Podczas akcji honorowego oddawania krwi w Bobowej zorganizowanej w ramach 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy krew oddało 37 osób, w tym 3 osoby spoza klubu, 13 to nowi klubowicze, którzy dołączyli podczas niedzielnej akcji i 21 stałych klubowiczów. Łączenie oddano ponad 16,5 l. Należy zwrócić uwagę na to, że jest to drugi wynik osiągnięty przez Bobowski klub HDK w porównaniu do poprzednich akcji. Na pewno na wynik tej akcji mało wpływ działanie pod znakiem WOŚP. Była to już piąta edycja oddawania krwi przez nasz Klub. Następna akcja zaplanowana jest na wrzesień. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w akcję oddawania krwi, za wspieranie Banku Krwi, ponieważ chyba wszyscy wiemy, jak bardzo potrzebna jest krew w leczeniu i hospitalizacji.” – skomentował prezes bobowskiego klubu HDK, Tomasz Kiełbasa.

fot. Aneta Bogusz

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)