Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowa po raz kolejny zagra dla WOŚP

Autor: Łukasz Augustyn
Już w najbliższą niedziele, 10 stycznia br. Bobowa po raz kolejny zagra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna 24 edycja finału przebiegać będzie pod hasłem „ Mierzymy Wysoko”.

Od kilku lat gmina Bobowa aktywnie włącza się w organizację kolejnych finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na przestrzeni kilku lat udało się już zebrać kilkadziesiąt tysięcy złotych. Za każdym razem zebrane środki zostają najpierw przekazane do gorlickiego sztabu orkiestry, a następnie trafiają one do centrali w Warszawie. W tym roku pieniądze zbierane będą na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia odpowiedniej opieki medycznej osobom starszym.

Na przestrzeni tych kilku lat zarówno bobowianie, jak i mieszkańcy okolicznych miejscowości bardzo aktywnie włączają się do udziału w organizacji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku na wszystkich przybyłych 10 stycznia na płytę bobowskiego rynku czekać będą m.in. występy artystyczne w wykonaniu: Zespołu Śwarni, Chóru Parafialnego „Cantate Deo”,Zawersowani, oraz gwiazda wieczoru Billy Goats. W miedzy czasie zaprezentują się również uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej, którzy przedstawią kabaret oraz zaprezentują kilka utworów muzycznych. Na zgromadzonych czekają jeszcze inne atrakcje przygotowane przez placówki dydaktyczne z regionu. A będą to: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej z programem muzycznym, uczniowie z Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej, Przedszkole Samorządowe w Bobowej, Zespół Szkół w Brzanie z koncertem kolęd, Szkoła Podstawowa w Jankowej z pokazem tańca nowoczesnego, Zespół Szkół w Siedliskach, Szkoła Podstawowa w Stróżnej z przygotowanym repertuarem kolęd i pastorałek oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wilczyskach z występem cheerleaderek oraz w części wokalnej zaprezentują przygotowane kolędy i pastorałki.

Ponadto od godz. 9: 00 do 12: 30 w sali widowiskowej „ Koronka” w Bobowej przeprowadzona zostanie akcja honorowego oddawania krwi zorganizowana przez Bobowski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy współudziale Gorlickiego Centrum Krwiodawca i Krwiolecznictwa PCK.

Na przybyłych czekać będzie jeszcze szereg niespodzianek. Ciekawym punktem przygotowanego na 24 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy programu będzie pokaz ratownictwa medycznego. Wielki start przewidziany jest o godz. 15: 00 na płycie Bobowskiego Rynku.

m60-IMG_9655

plakat-1

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy