Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Brak pomysłu na ferie?!

Autor: Łukasz Augustyn
Tegoroczna oferta Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa jest wyjątkowo ciekawa. Zajęcia odbywają się w trzech ośrodkach: bobowskiej "Koronce" oraz Domu Ludowym w Stróżnej i Wilczyskach. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem.

Zimowy odpoczynek dzieci i młodzieży to czas, który warto wykorzystać. Pracownicy CKiP Gminy Bobowa przygotowali różnorodny i bogaty program zajęć, które miną pod znakiem poznawania i rozwijania swoich talentów oraz pobudzania kreatywności. Oferta zorganizowanych zajęć powinna pomóc także rodzicom, którzy nie mają często z kim pozostawić swoich pociech w czasie wolnym od szkoły.

„W związku z feriami Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa postanowiło w tym roku przedstawić troszeczkę szerszą ofertę dla dzieci i młodzieży z Gminy Bobowa w dniach od 18 do 29 stycznia. Zaplanowaliśmy wiele atrakcji, w każdym dniu pojawi się w programie coś innego. Począwszy od 18 stycznia kiedy zaczynamy warsztatami dziennikarsko-medialnymi, 19 stycznia odbędą się warsztaty artystyczno-teatralne, 20 stycznia warsztaty plastyczne, 21 stycznia wspólne granie i rywalizowanie. Wymienione zajęcia odbywać się będą w Sali Widowiskowej „Koronka” w Bobowej.  22 stycznia w piątek zapraszamy do wspólnego wyjazdu do Muzeum Przyrodniczego w Cieżkowicach.

Natomiast w drugi tydzień ferii, od 25 stycznia zapraszamy na zajęcia już nie tylko do Bobowej ale również do pozostałych fili CKiPG Bobowa w Stróżej i Wilczyskach. W Domu Ludowym w Stróżnej odbędą się warsztaty dziennikarsko-medialne zaś w Domu Kultury w Wilczyskach warsztaty artystyczno-teatralne. Taką specjalną ofertą będzie spektakl teatralny pt. Opowieść Wigilijna, przeznaczony w prawdzie dla dzieci gimnazjalnych natomiast myślę, że jak najbardziej zapraszamy na to przedstawienie również najmłodszych. Spektakl będzie można obejrzeć o godz. 9 w Sali Widowiskowej „ Koronka” w Bobowej oraz o godzinie 11 w Wiejskim Domu Kultury w Wilczyskach, 28 stycznia we czwartek. Na zakończenie ferii planujemy wspólny wyjazd na lodowisko albo do kina, w zależności od tego, gdzie dzieci będą chciały wyjechać. Zajęcia odbywać się będą w godzinach od 9:00 do 13:00 . W tych godzinach planujemy, właśnie przedewszytkim warsztaty, które powinny wyzwalać kreatywność poprzez edukację. Mają także zapoznawać młodych ludzi z zawodami oraz odkrywać nowe pasje i talenty” – skomentowała Małgorzata Hołda-Kuchnik dyrektor CKiP Gminy Bobowa.

 

plakat ferie1

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy