Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Gołębie bobowskich hodowców reprezentowały nasze miasto w Sosnowcu

Autor: Łukasz Augustyn
W połowie stycznia a dokładnie w dniach 15-17 odbyła się 66 Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych- Sosnowiec 2016, wśród reprezentantów Okręgu Nowy Sącz znalazły się gołębie hodowców z Bobowej.

Hodowcami, których gołębie znalazły się w reprezentacji są: Jan Ćwiklik oraz Marcin Maciaszek, obaj zrzeszeni w sekcji Bobowa. Warto pokrótce nakreślić dorobek pasjonatów:

Jan Ćwiklik gołębie hoduje od 2005 roku, obecnie w gołębniku posiada 50 sztuk. W ubiegłym sezonie we współzawodnictwie gołębi starych uplasował się na pozycji 4 przodownika, natomiast we współzawodnictwie gołębi młodych zajął miejsce 5 przodownika. Jan Ćwiklik jest również przewodniczącym komisji zegarowej sekcji Bobowa.

Drugim hodowcą jest Marcin Maciaszek, który pasją związaną z gołębiami pocztowymi zajmuje się od 2010 roku. Jego stadko liczy 70 sztuk.  We współzawodnictwie gołębi starych zdobył tytuł v-ce Mistrza, a współzawodnictwo gołębi młodych zakończył na miejscu 4. Marcin hodowlę prowadzi wraz synem Kacprem, chłopiec bardzo intensywnie uczestniczy w życiu sekcji i często pomaga przy koszowaniu gołębi. Zdobycie 1 miejsca w kategorii E-Maraton na Wystawie Okręgu Nowy Sącz jest poniekąd zasługą Kacpra, ponieważ podczas nieobecności taty, to właśnie on zajmuje się hodowlą.

fot. Weronika Nalepka / PZHGP sekcja Bobowa

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy