Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Kierujący w Wilczyskach nie miał uprawnień

Autor: Mateusz Książkiewicz
Wczorajszego wieczoru około godz. 21.20 doszło do zdarzenia drogowego w Wilczyskach (patrz archiwum). Według przekazanych przez rzecznika KPP w Gorlicach informacji, kierujący Golfem nie posiadał uprawnień zaś samo zdarzenie policja klasyfikuje jako kolizję.

– Kierowca VW Golfa z Wilczysk nie dostosował prędkości do panujących warunków i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem – mówi st. asp. Grzegorz Szczepanek rzecznik prasowy KPP w Gorlicach. Do zdarzenia najprawdopodobniej przyczyniła się prędkość oraz fakt, że było ślisko. Na pewno było za szybko biorąc pod uwagę warunki pogodowe jak i drogowe. Kierowca był trzeźwy, natomiast w toku przeprowadzonych czynności okazało się że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Golfem podróżowały trzy osoby, wszyscy zabrani zostali przez przybyłe karetki pogotowia. Decyzją dyspozytora CPR jeden trafił do gorlickiego szpitala, natomiast dwóch do Nowego Sącz. Na miejscu czynności wyjaśniające przebieg zdarzenia prowadziła grupa dochodzeniowo śledcza. Obrażenia poszkodowanych osób nie zagrażały życiu lub  zdrowiu dlatego zdarzenie zostało sklasyfikowane jako kolizja.

Jak potwierdził nam rzecznik policji samochodem podróżowali młodzi ludzie. Cała sprawa znajdzie swój finał w Komisariacie Policji w Bobowej lub przed sądem.

Warto dodać, że mijająca noc oraz poranek był pechowa dla wielu kierowców w regionie. Tylko w Gorlicach w ciągu ostatnich 24h doszło do trzech zdarzeń (Wilczyska, Uście Gorlickie oraz Łużna). Apelujemy o ostrożną jazdę!

Fotografie i film: archiwum (wypadek w Wilczyskach)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy