Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

MKS Podkarpacie Bobowa poległo na wyjeździe

Autor: Jacek Kieroński
W miniony weekend, 23 stycznia br. drużyna MKS Podkarpacie Bobowa podjęła na wyjeździe zespół Kampusu Wielicki z Wieliczki. Mimo wygranego pierwszego seta, podopieczne Adama Urbanka musiały uznać wyższość rywalek przegrywając ostatecznie 1:3.

Początek sobotniego starcia był bardzo nerwowy. Wyrównana gra po obu stronach siatki sporadyczne błędy naszych siatkarek rzutowały na prowadzenie Kampusu ale mimo to dziewczęta znalazły wspólny język i sukcesywnie odrabiały straty. Duża skuteczność w ataku i świetne obrony pozwoliły na wygraną pierwszego seta (25:19) przez bobowskie siatkarki.

Wydawało się, że nic złego nie może się stać, gdy pod koniec drugiego setu ponownie pojawiły się spore nerwy. Zawodniczki z Wieliczki poczuły wiatr w żaglach i przystąpiły do ataku punktowego.  Wywołało to spore kłopoty naszych siatkarek przez co zaczęły popełniać proste błędy, które pozwoliły doprowadzić zespołowi z Wieliczki do wyrównania w punktach serowych.

Emocję przyniosła również trzecia partia sobotniego spotkania. Rywalki z Kampusu z początku straciły koncentrację, co zostało wykorzystane przez bobowianki. Po udanych akcjach ofensywnych jak i świetnej grze w defensywie zmniejszyły straty dając nadzieje na wygraną. Szczęście zdecydowało jednak, że wygrana tego seta trafiła do gospodarzy spotkania (21:25).

Zespół MKS Podkapracie walczył także w czwartym secie, jednak nadzieje na wygraną zgasiły zawodniczki z Wieliczki pokonując naszą drużynę wynikiem 17:25. Z informacji do jakich dotarliśmy, wynika iż grupa z Bobowej grała w dużym osłabieniu, bez kilku czołowych zawodniczek, które z powodów osobistych nie mogły uczestniczyć w spotkaniu.

SET I SET II SET III SET IV WYNIK
MKS Podkarpacie Bobowa 25 20 21 17 1
Kampus Wielicki 19 25 25 25 3

Skład MKS-u Bobowa:

Trener: Urbanek Adam

  1. Koszyk B.
  2. Machniewicz P.
  3. Ćwiklik K.
  4. Styrkowicz S.
  5. Wojtaczka J.
  6. Tarasek-Gigoń M.
  7. Król D. – Libero
  8. Smoszna S.

fot.archiwalne

mIMG_0120

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy