MKS Podkarpacie Bobowa poległo na wyjeździe

W miniony weekend, 23 stycznia br. drużyna MKS Podkarpacie Bobowa podjęła na wyjeździe zespół Kampusu Wielicki z Wieliczki. Mimo wygranego pierwszego seta, podopieczne Adama Urbanka musiały uznać wyższość rywalek przegrywając ostatecznie 1:3.

Początek sobotniego starcia był bardzo nerwowy. Wyrównana gra po obu stronach siatki sporadyczne błędy naszych siatkarek rzutowały na prowadzenie Kampusu ale mimo to dziewczęta znalazły wspólny język i sukcesywnie odrabiały straty. Duża skuteczność w ataku i świetne obrony pozwoliły na wygraną pierwszego seta (25:19) przez bobowskie siatkarki.

Wydawało się, że nic złego nie może się stać, gdy pod koniec drugiego setu ponownie pojawiły się spore nerwy. Zawodniczki z Wieliczki poczuły wiatr w żaglach i przystąpiły do ataku punktowego.  Wywołało to spore kłopoty naszych siatkarek przez co zaczęły popełniać proste błędy, które pozwoliły doprowadzić zespołowi z Wieliczki do wyrównania w punktach serowych.

Emocję przyniosła również trzecia partia sobotniego spotkania. Rywalki z Kampusu z początku straciły koncentrację, co zostało wykorzystane przez bobowianki. Po udanych akcjach ofensywnych jak i świetnej grze w defensywie zmniejszyły straty dając nadzieje na wygraną. Szczęście zdecydowało jednak, że wygrana tego seta trafiła do gospodarzy spotkania (21:25).

Zespół MKS Podkapracie walczył także w czwartym secie, jednak nadzieje na wygraną zgasiły zawodniczki z Wieliczki pokonując naszą drużynę wynikiem 17:25. Z informacji do jakich dotarliśmy, wynika iż grupa z Bobowej grała w dużym osłabieniu, bez kilku czołowych zawodniczek, które z powodów osobistych nie mogły uczestniczyć w spotkaniu.