Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Młodzież i dzieci z Jankowej uczcili swoje Babcie i Dziadków

Autor: Damian Śliwa
Tydzień temu, w niedzielę 17 stycznia br. na zaproszenie uczniów Szkoły Podstawowej w Jankowej przybyli do sali gimnastycznej seniorzy, z okazji obchodzonego w minionych dniach święta Dnia Babci i Dziadka.

Są osoby, którym każdy z nas wiele zawdzięcza – osoby, których obecność albo samo tylko przywołanie na myśl daje poczucie bezpieczeństwa i ożywia dobre wspomnienia. Z pewnością takimi osobami są nasze Babcie i nasi Dziadkowie, którym każdego roku szczególnie poświęcone są dni 21 i 22 stycznia.

To właśnie dziadkowie, którzy często wkładają wiele serca w wychowanie wnucząt, zostali w tym dniu docenieni przez organizatorów całego spotkania – dyrekcję, grono nauczycielskie i rodziców.

Jak co roku staramy się Dzień Babci i Dzień Dziadka przygotować wyjątkowo, ponieważ jest to wyjątkowe święto dla wyjątkowych ludzi. Myślę, że wszyscy z otwartym sercem i miłością do naszych Seniorów, do tego starszego pokolenia, przyczyniają się, aby to święto było dla nich przede wszystkim miłe, aby okazać szacunek, radość z tego, że są z nami, że możemy im podziękować za wszystko, co zrobili – mówi Alicja Rodak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Jankowej.

Rzeczywiście, w przygotowanie spotkania włączyli się zarówno nauczyciele, którzy przygotowali wraz z dziećmi program artystyczny i zajęli się dekoracją sali gimnastycznej, jak i dzieci, które chętnie prezentowały się na scenie dla swoich Dziadków oraz ich rodzice.

Słyszałem przy stole, jak dziadkowie i babcie niesamowicie przeżywali to, co się działo podczas tych występów, komentowali zachowania poszczególnych dzieci – swoich wnucząt. Widać było, że to jest bardzo potrzebna uroczystość. […] Babcie i Dziadkowie cieszą się, że to się odbywa i że mogą od swoich wnucząt otrzymać jakiś upominek, i że wnuczęta z takim otwartym sercem i miłością do nich kierują słowa – relacjonuje burmistrz miasta Bobowa, Wacław Ligęza.

Po półtoragodzinnych występach, w czasie których wyraźnie zaznaczyła się obecność dzieci grających na instrumentach, uczęszczających m. in. do Szkoły Muzycznej w Bobowej, miało miejsce się wspólne kolędowanie. Takie spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka organizowane jest w Jankowej co roku. Podobnie jak poprzednie, tak i tegoroczne, odbyło się w rodzinnej, pełnej życzliwości, radosnej atmosferze.

fot. Aneta Bogusz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy