Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Noworoczne granie i śpiewanie w Siedliskach (TV)

05.01.2016 Autor: Łukasz Augustyn
W minioną niedzielę 3 stycznia w Zespole Szkół w Siedliskach odbył się koncert świąteczny w wykonaniu Orkiestry Dętej działającej przy OSP Siedliska oraz teatrzyku Marionetka.

Wspólne kolędowanie stało się tradycją. Zawsze w pierwszą niedzielę nowego roku Orkiestra Dęta z Siedlisk organizuje noworoczne spotkanie jasełkowe, podczas którego dzieci ze szkolnego teatru Marionetka wystawiają dla mieszkańców Siedlisk jasełka, natomiast członkowie orkiestry serwują przybyłym muzyczną ucztę w postaci kolęd oraz znanych i lubianych przebojów. Co roku na zakończenie koncertu usłyszeć możemy znane wszystkim utwory z radia w aranżacji orkiestry.

Wzorem lat ubiegłych na tak wyjątkowej uroczystości nie mogło zabraknąć gości specjalnych: burmistrza Wacława Ligęzy, sekretarza Zdzisławy Iwaniec, posła na Sejm RP Barbary Bartuś, radnego powiatowego Zygmunta Fryczka, radnych Rady Miejskiej w Bobowej, radnego gminy Łużna Józefa Bogusza, księży oraz mieszkańców. Wszystkim przybyłym bardzo spodobał się program artystyczny, a na koniec artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami oraz drobnymi datkami na rzecz orkiestry.

Swoje uznanie dla działalności orkiestry wyraził burmistrz Bobowej Wacław Ligęza: – Jest to piękna uroczystość odbywająca się co roku. Orkiestra osiąga sukcesy nie tylko w rejonie powiatu gorlickiego ale również na arenie ogólnopolskiej, organizuje również wyjazdy za granicę. Nie można żyć tylko inwestycjami, potrzeba także coś dla ducha. Tak właśnie się dzieje dzięki orkiestrze z Siedlisk. 

Orkiestra z Siedlisk jest bardzo podziwiana nie tylko przez mieszkańców Siedlisk i gminy Bobowa, ale też poza gminą. Myślę, że kiedyś przyjdzie czas, że poza granicami Polski też będzie doceniana – komentuje Barbara Bartuś. – Bardzo się cieszę, że tyle młodych osób zasiada w tej orkiestrze, także ma ona wielką przyszłość przed sobą. Z wielką przyjemnością tutaj przyjechałam i cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tym wydarzeniu. 

 Zapraszamy do obejrzenia wideo-relacji.

 

 

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)