Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nowy wojewoda zawita wkrótce do Gorlic!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Podczas dzisiejszej wizyty (tj. 25.01.br) nowego wojewody małopolskiego na terenie Sądecczyzny padła deklaracja o jego przyjeździe na ziemię gorlicką. Jak powiedziała nam poseł Barbara Bartuś, odwiedziny Gorlic przez Józefa Pilcha to najprawdopodobniej kwestia tygodnia.

Józef Pilch pełni funkcję wojewody małopolskiego od 8 grudnia 2015 roku. Jego dzisiejsza, prawie całodniowa, wizytacja powiatu nowosądeckiego rozpoczęła się od spotkania opłatkowego w Stróżach. Po odwiedzinach w Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym zaplanowano dyskusje z parlamentarzystami oraz samorządowcami, która odbyła się już w budynku Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. Owocem tych rozmów była konferencja prasowa, podczas której padły ważne dla Nowego Sącza deklaracje: przywrócenie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej (jeszcze w maju, jak dopowiadał senator Stanisław Kogut) oraz dyspozytorni Pogotowia Ratunkowego (bliżej sierpnia-września). Jak podkreślał nowy wojewoda, swoje obecne działania skupia wokół Światowych Dni Młodzieży.

– Myślę że w przeciągu tygodnia, może troszkę więcej Pan Wojewoda przyjedzie do Gorlic i porozmawiamy również o naszych, gorlickich problemach – mówi poseł na Sejm RP Barbara Bartuś. – Na terenie Gorlic też będą konsultacje i rozmowy, z których powstaną pozytywne decyzje, podobnie jak to miało miejsce dzisiaj w Nowym Sączu. Będziemy rozmawiać z wojewodą o połączeniach drogowych,  możliwe że poruszymy kwestię połączeń kolejowych. Na pewno pojawi się kwestia obwodnicy Gorlic oraz drogi ekspresowej S19 aby przemierzała ona przez teren powiatu gorlickiego do Barwinka.

Jak zapowiada posłanka w niedługim czasie Gorlice ma odwiedzić również minister edukacji, aby porozmawiać z mieszkańcami powiatu o zmianach w szkolnictwie.

fot. Mateusz Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy