Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Podsumowanie 2015 roku przez parafię Bobowa

Autor: Łukasz Augustyn
Kilka dni temu na stronie internetowej parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej pojawiła się ciekawa informacja podsumowująca w liczbach miniony rok kalendarzowy.

Z danych w niej zamieszczonych możemy się dowiedzieć, że w ubiegłym 2015 roku sakramentu chrztu świętego udzielono 66 dzieciom, w tym czterem z poza parafii. Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło 76 dzieci z klas II, w tym 63 z Bobowej i 13 z Brzanej. Sakrament bierzmowania przyjęło natomiast 70 uczniów klas III gimnazjum. Związek małżeński zawarły 22 pary. 31 parafian odeszło do wieczności. Rok 2015 był lepszy w porównaniu z minionym jeżeli chodzi o liczbę chrztów, która w 2015 była wyższa o 24 dzieci, natomiast do wieczności odeszło o 10 osób mniej niż w roku 2014. Liczba zawartych związków małżeńskich pozostała na tym samym poziomie, co w poprzednim roku.

Do ciekawszych wydarzeń, które miały miejsce w roku ubiegłym, należą m.in. Srebrny jubileusz kapłaństwa ks. Kazimierza Ligęza pochodzącego z Bobowej. Dla ministrantów z dekanatu Bobowa przez ks. Bogdana Florka przeprowadzony został kurs lektorski. Zawiązała się spora grupa młodych ludzi, którzy aktywnie przygotowują się na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, które odbędą się już w lipcu. Ponadto w parafii dokonano kilku remontów i inwestycji – ułożono nową kostkę brukową przy plebanii oraz wymieniono strop w nawie głównej kościoła. Wyremontowano także dzwonnicę w kościele św. Zofii.

mIMG_5702

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy