Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Przedszkolaki z upragnieniem czekają na zimę!

Autor: Łukasz Augustyn
Kalendarzowa zima już prawie na półmetku jednak czymże ona jest bez śniegu, na który z upragnieniem czekają najmłodsi. Przedszkolaki z Bobowej pod czujnym okiem swoich wychowawczyń przygotowali ozdoby związane z zimą oraz świętami. Prowadzone są także zajęcia związane o czwartej porze roku.

Od wielu lat nie było wyraźnej zimy, która trzymałaby kilka dobrych tygodni. Temperatura waha się blisko zera a jak spadnie śnieg to „leży” najdłużej kilka godzin lub dni. Trzeba pamiętać, że zima podobnie jak lato jest ulubioną przez najmłodszych porą roku. Aby ułatwić jej „prawdziwe” nadejście grupa przedszkolaków pod kierownictwem Marii Ziomek postanowiła zorganizować „Przywołanie pani Zimy”, aby sypnęła trochę śniegiem”. Wykonana została specjalna dekoracja zimowo-świąteczna, która przedstawia kobietę ubraną w śnieżnobiałą suknię a wokół niej znajdują się pokryte śniegiem pola. Oprócz wystroju, dzieci nauczyły się specjalnych piosenek i wierszy, którymi zapraszają zimową aurę.

– Już pod koniec listopada dzieci przygotowują się do grudnia, wiadomo że w tym miesiącu są Święta Bożego Narodzenia ale wcześniej jest Mikołaj i wtedy klasy są już udekorowane.  W ostatnich miesiącach roku przychodzi do nas zima, co prawda nie ma jej tym momencie dlatego próbujemy ją zaprosić. Przygotowaliśmy dekoracje, prowadzimy zajęcia o tematyce zimy a także zimowe zabawy. Bardzo chciałam podziękować rodzicom,0 którzy wykonali bardzo dużo pracy przy tej dekoracji, aby dopracować każdy jej element. Rodzice oraz ich dzieci dali z siebie wszystko aby w naszym przedszkolu panowała typowo zimowa atmosfera – skomentowała Maria Ziomek wychowawca w przedszkolu samorządowym w Bobowej.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy