Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Spędź ferie zimowe ze strażakami

Autor: Łukasz Augustyn
Jak co roku strażacy z jednostki Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach prowadzą akcję "Bezpieczne zimowisko - otwarte strażnice 2016". Są to spotkania profilaktyczne dla dzieci i młodzieży które mogą poszerzyć swoją wiedzę na temat zagrożeń i niebezpieczeństw związanych z ogniem.

Nawiązując do corocznej tradycji popularyzacji zagadnień szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych, z myślą o dzieciach pozostających w tym okresie w domach, przebywających na półkoloniach jak i korzystających ze zorganizowanych form wypoczynku w mieście Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach organizuje akcję “Bezpieczne zimowisko – otwarte strażnice 2016”.

Wszystkim nam zależy by wypoczynek ten przebiegał w sposób bezpieczny bez sytuacji stwarzających zagrożenia dla zdrowia i życia.

Główne cele akcji to:

-umożliwienie bezpośredniego zwiedzania Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej,
-zapoznanie ze sprzętem i wyposażeniem występującym w PSP oraz prowadzoną działalnością ratowniczo-gaśniczą,
-nauka udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy pod okiem strażaków ratowników,
-udzielenie informacji o postępowaniu w przypadku powstania pożaru lub w obliczu różnego rodzaju zagrożeń.

Zwiedzanie JRG odbywać się będzie w godzinach od 10.00 do 13.00 w grupach maksymalnie 20 osobowych po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Odpowiedzialni za koordynację akcji:

D-ca JRG bryg. Zbigniew Szurek
Z-ca D-cy JRG mł. bryg. Dariusz Surmacz

Numery kontaktowe:

(18)3549320
(18)3549321
(18)3549300

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach w 2015 roku również organizowała akcje nawiązując do corocznej tradycji popularyzacji zagadnień szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych, w miesiącu maju oraz podczas wakacji zorganizowano dni otwartych strażnic dla dzieci i młodzieży nie tylko z powiatu gorlickiego. Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą w Gorlicach odwiedziło w ramach tych akcji i nie tylko trzydzieści trzy zorganizowane grupy tj. łącznie 712 osób.
fot./źródło: KP PSP w Gorlicach

3

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy