Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Strażacy z gminy Bobowa połamali się opłatkiem (TV)

26.01.2016 Autor: Łukasz Augustyn
W minioną sobotę, 23 stycznia br. w Wiejskim Domu Ludowym w Wilczyskach odbyło się coroczne spotkanie druhów strażaków z terenu gminy Bobowa, na którym obecni byli także przedstawiciele samorządu oraz członkinie stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich.

Jest to już drugie zebranie sprawozdawczo-noworoczne władz gminy ze strażakami z terenu gminy Bobowa. Widząc zaangażowanie burmistrza oraz zarządu ZOSP RP w organizację przedsięwzięcia, bez wątpienia wpiszę się ono na dobre w stały kalendarz wydarzeń. Inicjatywa jest również przykładem dobrej współpracy między urzędem miejskim a strażakami ochotnikami.

Spotkanie rozpoczęło powitanie wszystkich obecnych przez burmistrza Wacława Ligęzy oraz Tomasza Taraska, prezesa Gminnego Zarządu ZOSP RP w Bobowej. W trakcie uroczystości podsumowano miniony 2015 rok, który owocował w szereg licznych wydarzeń – zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Z informacji przekazanych przez prezesa wynika, że strażacy w ubiegłym roku uczestniczyli w ponad 90 wydarzeniach. Liczba ta obejmuje zarówno uczestnictwo w uroczystościach państwowych czy kościelnych, jak również działania interwencyjne – ratowanie życia, mienia czy zabezpieczaniu miejsc wypadków.

– Jest to dobra okazja aby w okresie świat Bożego narodzenia, wtedy kiedy kończy się również rok kalendarzowy, podsumować te różne zdarzenia, które miały miejsce i przede wszystkim podziękować druhom strażakom w tej atmosferze świątecznej – powiedział burmistrz Wacław Ligęza. – Mogliśmy połamać się opłatkiem zaśpiewać kolędy i przede wszystkim wyrazić wdzięczność za ich bezinteresowną działalność, ofiarną pracę i pomoc na rzecz drugiego człowieka.

Po odczytaniu sprawozdania, podziękowania zgromadzonym druhom złożył burmistrz Wacław Ligęza. Gospodarz gminy Bobowa wyraził głęboką wdzięczność za ich pracę i serce, jakie wkładają w to, co robią na rzecz lokalnej społeczności oraz dobra całej społeczności. Spotkanie stało się okazją do wręczenia medali oraz brożek Wzorowy Strażak. Złote medale za zasługi dla pożarnictwa otrzymali Szymczyk Adam, Madej Grzegorz, srebrne odznaczenie przyznano Marianowi Tarasek i Marcin Nowak, zaś brązowe: Gucwie Michałowi.  Tytuł Wzorowy Straż trafił do druhów: Łukasz Job i Mirosława Szymczyka. Na zakończenie wszyscy przybyli połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia noworoczne. Za nastrojową oprawę muzyczną odpowiedzialna była kapela Krzysztofa Bulandy, do której śpiewu chętnie włączyli się strażacy.

– W tym roku spotkaliśmy się w Wilczyskach, poprzednie odbywało się w Jankowej – mówi Tomasz Tarasek, prezes gminnego zarządu ZOSP RP w Bobowej. – Na pewno takie spotkania wspólnie z Panem burmistrzem będzie organizować cyklicznie. Jak wynika z jego słów, burmistrz docenia to co strażacy robią dla społeczeństwa. Jest z nami pan przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej, mamy także kapelę, która przygrywa nam kolędy. 

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego, gdzie znajdą Państwo pełne wywiady.

fot. Mateusz Książkiewicz

 

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)