Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zwycięska drużyna z Wilczysk na Mistrzostwach Europy

Autor: Łukasz Augustyn
„Niebywały zaszczyt spotkał nasze dziewczęta z Wilczysk” - takie słowa padały pod adresem młodych szczypiornistek z Wilczysk, które podczas odbywających się w Krakowie Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn asystowały piłkarzom.

Tysiące kibiców na trybunach, mecze transmitowane w telewizji, najlepsi z najlepszych na parkiecie Tauron Areny i dziewczęta z Wilczysk, dla których przez całe życie będzie to bez wątpienia wielkie wydarzenie. Przypomnijmy, że zaszczyt ten przypadł naszym szczypiornistkom po szeregu turniejów w ramach programu „Weekendy z piłką ręczną”, który prowadzony był w Województwie Małopolskim. Kadra z Wilczysk pod czujnym okiem trenera Zbigniewa Ligęzy od wielu lat doskonali się w tej dyscyplinie. Również dzięki wsparciu dyrektora szkoły Wiesława Taraska, proboszcza ks. Sławomira Gulika oraz rodziców możemy obserwować fenomenalne zwycięstwa w wykonaniu naszych najmłodszych zawodniczek.

Dziewczęta podczas Mistrzostw Europy w piłce ręcznej miały zaszczyt wyprowadzać zawodników podczas dwóch spotkań. Pierwszym z nich był mecz Serbia – Francja, a drugim rozgrywka Polska – Macedonia. Radość na twarzach dziewcząt była nie do opisania, co widać było na ekranach podczas telewizyjnej transmisji.

Jest to wyjątkowe wydarzenie dla szkoły. Dziewczyny zapracowały sobie swoimi wynikami sportowymi na to, aby mogły asystować zawodnikom światowej czołówki na dwóch meczach. Myślę, że przyczyni się to do rozwoju i popularyzacji piłki ręcznej. Od kiedy przyszedł do nas do szkoły pan Zbyszek Ligęza, to on tę dyscyplinę zaszczepił w dzieciach. Widać progres na treningach, który przekłada się na naprawdę wspaniałe wyniki. Chcąc się tam dostać, trzeba było po drodze pokonać szkoły z Krakowa i – to warto podkreślić – były to niejednokrotnie szkoły sportowe. Dla przykładu Szkoła nr 80 z Krakowa to jest szkoła o profilu sportowym z naciskiem na piłkę ręczną. Poza tym rywalizowały szkoły z Tarnowa, Olkusza, Białego Dunajca. Szczypiornistki z Wilczysk zwyciężyły w turnieju, który podsumowywał projekt „Weekendy z piłką ręczną”. Finał wojewódzki odbył się na małej hali w Tauron Arenie 12 grudnia. Zwycięskiej drużynie w tym turnieju została obiecana nagroda w postaci asysty honorowej na Mistrzostwach Europy – skomentował Wiesław Tarasek, dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wilczyskach.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy