Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Jak minęły dzieciom ferie? (TV)

08.02.2016 Autor: Duda Justyna
Już od tygodnia dzieci i młodzież uczęszczają do szkoły po zimowym odpoczynku, zatem jak minęły im ferie? Program zajęć opracowany przez CKiP Gminy Bobowa był bardzo ciekawy, znalazł się w nim czas na zabawę ale i edukacje.  

O tym, że tegoroczna oferta centrum kultury była atrakcyjna i interesująca świadczą niewątpliwie uśmiechnięte twarze dzieci oraz wysoka frekwencja podopiecznych na zajęciach. Pochlebnych opinii na temat zorganizowanego wypoczynku nie szczędzą również rodzice, dla których prowadzone przez pracowników Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa warsztaty i zabawy były szansą na wypełnienie w bezpieczny sposób wolnego czasu najmłodszych w momencie kiedy byli w pracy.

W harmonogramie Ferii Zimowych znalazło się wiele warsztatów m.in. dziennikarsko-medialnych, podczas których dzieci mogły oswoić się z kamerą, aparatem czy obowiązkami dziennikarzy a także artystycznych oraz plastycznych. Zorganizowano również wycieczki jak chociażby do Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach, turnieje sportowe na hali Zespołu Szkół Zawodowych oraz zabawę taneczną, na którą najmłodsi przygotowali dla siebie kostiumy. Pracownicy oraz dyrekcja CKiP Gminy Bobowa dbali by każde dziecko dobrze się bawiło a w czasie zajęć panowała przyjazna i wesoła atmosfera. Z oferty można było skorzystać w godzinach od 9 do 13. W pierwszym tygodniu, program ferii realizowano w Bobowej, natomiast w drugim w Wilczyskach oraz Stróżnej.

– Okres ferii to taki specyficzny czas, podczas którego dzieci mogą odpocząć, oderwać się trochę od szkoły. Mogą też w tym czasie rozwinąć swoje pasje i zainteresowania – opowiada Małgorzata Hołda-Kuchnik dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa. – Centrum Kultury wyszło naprzeciw dzieciakom i chcieliśmy przygotować takie działania, zajęcia, aby dzieci mogły z nich jak najbardziej skorzystać. Przez okres dwóch tygodni, które minęły nam bardzo szybko dzieci skorzystały przede wszystkim z warsztatów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem a wśród nich zajęcia plastyczne, kulinarne, ale również dziennikarskie, teatralne. Z dnia na dzień przychodziło coraz więcej dzieci. Dwukrotnie wyjechaliśmy na wycieczkę: do Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach, gdzie uczestnicy mogli m.in. poznać podwodny świat, przepłynąć batyskafem i na zakończenie ferii grypa ok. 60 osobowa udała się do kina na film “Alwin i wiewiórki”. Zainteresowaniem cieszył się również spektakl teatralny pt. Opowieść Wigilijna wystawiony dla najmłodszych tutaj w sali Widowiskowej Koronka oraz w Wilczyskach. Średnio w każdych zajęciach uczestniczyło około 30 osób, ale z nią na dzień było ich coraz więcej.

Wspominając poprzednie lata a zwłaszcza różną na tamten czas frekwencję, kiedy bywało że na zajęcia przychodziło kilka, góra kilkanaście osób trzeba stwierdzić że tegoroczna oferta przypadła najmłodszym do gustu. Miejmy nadzieje, że takich atrakcji będzie dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Bobowa coraz więcej.

Zapraszamy do obejrzenia wideo-relacji.

fot. własne / CKiP Gminy Bobowa

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)